Küzdelem volt, gól és játék nem a Hoffenheim–Schalkén

2009.08.21. 22:08
Rendkívül küzdelmes, de alacsony színvonalú mérkőzést hozott a német labdarúgó Bundesliga 3. fordulójának nyitómérkőzése, a Hoffenheim–Schalke 04 találkozó. A meccsen a „Hoffe” tett többet a három pont megszerzéséért, de mindkét csapat elég gyenge teljesítményt nyújtott, a 0–0-s végeredmény megfelel a játék képének.

Estek-keltek, de nem játszottak: küzdelmes, de gyenge meccs volt a Hoffenheim–Schalke (Fotó: Reuters)

A Rhein-Neckar Arenában az első félidőre a keménykedés volt a legjellemzőbb, egyik kék-fehér csapat sem kért (vagy adott) kegyelmet. A harc mellett a játék kicsit háttérbe szorult, a legnagyobb helyzetet a 15. percben hagyta ki a Hoffenheim, mikor Obasi nem jutott esélyhez az „elhárításnak" köszönhetően, pedig már üres kapu volt előtte.

A 40. percben az egyébként is gyengélkedő Zambrano csak szemmel követte Ibisevicet, de a bosnyák csatár nem találta el fejjel a kaput, a félidő után a levonuló Felix Magath tekintete pedig nem jelzett semmi jót.

A Schalke edzője cserével nyitotta a második félidőt, Ralf Rangnick ugyanígy cselekedett. A gelsenkircheniek Rafinha szabadrúgásával veszélyeztettek, cserébe a 60. percben centik híján megszerezte a vezetést a „Hoffe": Compper nagyon kevéssel tévesztette el a kapu jobb oldalát.

A színvonal a hajrára sem emelkedett semmit (aprítás ellenben volt rendesen), a Hoffenheim Salihovic szabadrúgásával próbálkozott, de Neuer a helyén volt. Maradt a 0-0 - gól és játék nem volt, nyolc sárga viszont igen. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet, a listavezető rettenetesen gyenge támadójátéka alighanem újabb panaszra ad okot Magathnak. A Schalke maradt veretlen, a Hoffenheim nyeretlen.