Beckenbauer elismerte, Rijkaard jó megoldás lenne a Bayern számára

Vágólapra másolva!
2009.04.29. 16:34
A Bayern Münchennél hétfőn menesztették Jürgen Klinsmann vezetőedzőt, és az idény végéig Jupp Heynckest nevezték ki a helyére. A német sajtóban azonban továbbra is téma, hogy a nyártól ki irányíthatja a „bőrnadrágosokat”. Franz Beckenbauer, a klub elnöke egy interjúban elismerte: Frank Rijkaard neve is felvetődött mint edzőjelölt.
Franz Beckenbauer szívesen látná csapatánál Frank Rijkaardot
Fotó: Action Images
Franz Beckenbauer szívesen látná csapatánál Frank Rijkaardot
Franz Beckenbauer szívesen látná csapatánál Frank Rijkaardot
Fotó: Action Images
Franz Beckenbauer szívesen látná csapatánál Frank Rijkaardot

Németországban továbbra is nagy kérdés, hogy a nyártól ki irányítja a Bayern Münchent. A német sajtóban csak úgy röpködnek a nevek: Lothar Matthäus, Frank Rijkaard, Ottmar Hitzfeld, Eric Gerets, Roberto Mancini, Bernd Schuster, Guus Hiddink és Arsene Wenger neve is felvetődött a bajorok edzőjelöltjeként.

A találgatásokra reagálva Beckenbauer Frank Rijkaard szerződtetését nem zárta ki, ugyanakkor elmondta, Hiddink vagy Wenger Münchenbe érkezésére nincs esély.

„Rijkaard szerződtetése valós lehetőség számunkra. Főképp azért, mert jelenleg nincs klubja. Ugyanez azonban már nem mondható el Guus Hiddinkről és Arsene Wengerről” – fogalmazott Beckenbauer.

„Bár mindketten kiváló szakemberek, Hiddink már többször kijelentette, hogy a nyártól az orosz válogatottra szeretne koncentrálni, míg Wenger aligha hagyná el Londont, így biztos, hogy nem közülük kerül ki a csapat trénere” – fogalmazott a sportvezető.

A Bayern szurkolói körében elvégzett közvélemény-kutatás érdekes eredményt hozott. A Die Welt napilap kérésére elvégzett felmérés során megkérdezett 3400 szurkoló közül a legtöbben (18 százalék) Lothar Matthäusra szavaztak. Ami azt illeti, a volt magyar szövetségi kapitány szabad is lesz a nyáron, hiszen kedden jelentette be: klubja anyagi nehézségei miatt szerződést bont a Maccabi Netanyával.

Matthäus után José Mourinho (Inter) és Frank Rijkaard (a Barcelona korábbi edzője) kapta a legtöbb szavazatot, mindkettejüket a drukkerek 11-11 százaléka látná szívesen a „bőrnadrágosok” élén, de a belga Eric Gerets – aki a szezon végén távozik az Olympique Marseille-től – is sok szavazatot kapott.
Legfrissebb hírek

Jonathan Tah a Bayern Münchennél folytatja – hivatalos

Német labdarúgás
2025.05.29. 09:10

Wirtz a Bayernnek kosarat, a Liverpoolnak zöld utat adott – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.24. 12:32

A bronzérmes Frankfurt és a BVB is indulhat a BL-ben, míg Gulácsiék lemaradtak az európai porondról

Német labdarúgás
2025.05.17. 17:53

Bayern, Manchester City, Liverpool vagy Real Madrid – hol folytatja Wirtz?

Külföldi foci
2025.05.15. 11:49

Florian Wirtz már áldását adta a müncheni transzferre, de a klubok még nem egyeztek meg – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.12. 13:53

Florian Wirtz kikosarazta a Real Madridot és a Manchester Cityt – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.06. 21:10

Lőw Zsolt: Ha a félidőben ajánlották volna fel, nem írom alá a döntetlent, de...

Német labdarúgás
2025.05.04. 11:45

Kétgólos hátrányból fordított a Bayern Lőw Zsolték ellen, de Poulsen a 95. percben elnapolta a bajnokavatást

Német labdarúgás
2025.05.03. 17:25
Ezek is érdekelhetik