Andrij Voronin duplája a tabella élére repítette a Hertha BSC-t

2009.02.14. 17:34
A Hertha BSC nyerte meg az üldözők csatáját a német Bundesliga 20. fordulójában, miután Andrij Voronin duplájával 2–1-re verte meg a címvédő Bayern München együttesét. A sikerrel Dárdai Pál csapata átvette a vezetést a német bajnokságban.
Voronin volt a Hertha hőse
Fotó: Reuters
Az éllovas Hoffenheim jelenlegi két legfőbb üldözője, a Bayern München és a Hertha találkozott szombaton délután Berlinben, a 20. forduló rangadóján. A magyar szurkolók fokozott érdeklődéssel figyelhették az eseményeket, hiszen a sérüléséből visszatérő Dárdai Pál a Hertha kezdőcsapatában kapott helyet.

Nem indult túl nagy iramban a találkozó, és az első nagy gólszerzési lehetőségre a 30. percig kellett várni. Ekkor egy berlini szögletet Luca Toni fejelt ki rossz helyre, Dárdaihoz, a magyar válogatott középpályás pedig életerős löketet küldött kapura – a gólvonalon álló Zé Roberto tisztázott, Rensing már verve volt.

Nyolc perccel később már a vezetést is megszerezte a Hertha. Ezúttal azonban nem Rensing volt a hunyó, hanem Christian Lell, aki a legnagyobb lelki nyugalommal nézte végig, ahogyan Andrij Voronin a hálóba fejel egy hosszú indítást.

A fordulás után negyedóra elteltével egyenlítettek a bajorok, kisebb kavarodás után. Lúcio 30 méterről lövésre szánta el magát, de Drobny hárítani tudott, sőt Schweinsteiger próbálkozását is hatástalanította a berliniek kapusa… Ekkor érkezett Miroslav Klose, és közelről a hálóba fejelt.

DÁRDAI RETTENETESEN ELFÁRADT

"Iszonyatosan elfáradtam, szinte csodának számít, hogy végigjátszottam a mérkőzést egy hónappal a sérülésem után, a hatvanadik perctől gyakorlatilag már alig kaptam levegőt. Fantasztikus mérkőzés volt, örülök a győzelmünknek, de most egy hatalmasat kell pihennem" – nyilatkozta a rangadó után Dárdai Pál az MTI-nek.
A gól nyílttá tette a találkozót, mindkét csapat támadó szellemben futballozott, és ebből a Hertha jött ki jobban. A 77. percben ismét Voronin volt a főszereplő, az ukrán támadó mesterien lőtte ki a jobb alsót a kifutó Rensing mellett.

A hátralévő percekben mindkét kapu előtt feljegyezhettünk még ziccereket, de újabb gól már nem született: az Olimpiai Stadiont megtöltő Hertha-drukkerek annak örülhettek, hogy csapatuk nyolc év után ismét legyőzte a Bayern Münchent, és átvette a vezetést a tabellán.

A berliniek legutóbbi nyolc hazai mérkőzésüket megnyerték (ez 31 év óta egy csapatnak sem sikerült a Bundesligában), tehát nem hálás feladat mostanában a fővárosban vizitálni.

A Wolfsburg idegenben verte meg az Eintracht Frankfurtot. A „farkasoknak” az Arsenallal is szóba hozott Edin Dzeko szerezte meg a vezetést, majd a második félidőben Zvjezdan Misimovic is eredményes volt büntetőből.

Nagy meglepetésre vereséget szenvedett a Schalke a Bochum otthonában, pedig még a gelsenkircheniek szerezték meg a vezetést a héten virtuálisan kirúgott Kevin Kuranyi révén. A VfL még az első félidő hajrájában egyenlített, a második játékrészben pedig a győzelmet érő gólt is megszerezte.

A Stuttgart nem bírt Huszti Szabolcs volt csapatával, a Hannoverrel, a gólgazdag mérkőzés 3–3-as döntetlennel ért véget. A Köln gólnélküli döntetlen játszott a Karlsruhével.

A Werder Bremen–Mönchengladbach is pontosztozkodással ért véget, igaz, itt legalább két gólnak tapsolhattak a Weserstadionba kilátogató nézők. A brémaiaknál nem volt a keret tagja Futács Márkó.

BUNDESLIGA

20. FORDULÓ
Hertha BSC–Bayern München 2–1 (Voronin 28., 77., ill. Klose 61.)
Bochum–Schalke 2–1 (Azaouagh 44., Dabrowski 57., ill. Kuranyi 18.)
Frankfurt–Wolfsburg 0–2 (Dzeko 9., Misimovic 66. –11-esből)
Hannover–Stuttgart 3–3 (Stajner 43., Krzynowek 45., Forssell 85. ill. Gomez 7., Lanig 22., Hitzlsperger 87.)
Köln–Karlsruhe 0–0
Werder Bremen–Mönchengladbach 1–1 (Pizarro 76., ill. Bradley 79.)

VASÁRNAPI PROGRAM
Dortmund–Cottbus
Hamburg–Bielefeld

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1–4 (Salihovic 31. –11-esből, ill. Helmes 3., 46., Rolfes 12., Castro 48.)