Uli Hoeness: Amint megtaláljuk Podolski utódját, a csatár távozhat

Vágólapra másolva!
2008.12.08. 14:22
A Bayern München pénteken Luca Toni 92. percben szerzett góljával legyőzte a Hoffenheimet és pontszámban beérte a listavezetőt, ennek ellenére az egyik fő témát továbbra is Lukas Podolski esetleges távozása jelenti. Uli Hoeness a bajor klub nevében kijelentette: a válogatott támadót a nyáron elengedik, amennyiben megtalálják a megfelelő helyettesét.
Podolski nem a játékmackó miatt igazolt Münchenbe, és mivel kevés játéklehetőséget kap, hamarosan távozhat
Fotó: Action Images (archív)
Podolski nem a játékmackó miatt igazolt Münchenbe, és mivel kevés játéklehetőséget kap, hamarosan távozhat
Podolski nem a játékmackó miatt igazolt Münchenbe, és mivel kevés játéklehetőséget kap, hamarosan távozhat
Fotó: Action Images (archív)
Podolski nem a játékmackó miatt igazolt Münchenbe, és mivel kevés játéklehetőséget kap, hamarosan távozhat

„Lukas Podolski július 1-jén elhagyhatja a Bayern Münchent, ha megtaláljuk a megfelelő helyettesét. De ez a jelek szerint nem fog gondot okozni” – nyilatkozta német újságíróknak Uli Hoeness, a Bayern München általános igazgatója.

Podolski távozása azóta téma a helyi sajtóban, amióta kijelentette, hogy még a télen távozni szeretne Münchenből, mert kevesli a játéklehetőséget, amennyit ám Jürgen Klinsmann vezetőedzőtől kap (a válogatott támadónak a bajnokságban 11 meccsen 594 perc jutott és ezalatt 3 gólt szerzett, míg a Bajnokok Ligájában három mérkőzésen 168 percet játszhatott, de gólt nem ért el).

Ezt követően a német sajtó több csapattal, így például az AS Romával, a Manchester Cityvel, illetve korábbi klubjával, az 1. FC Kölnnel is kapcsolatba hozta Podolskit, ám Klinsmann kijelentette, hogy négy egyforma képességű csatárra van szüksége, ezért nem járul hozzá a távozásához.

Hoeness most elmondta, a télen biztosan nem engedik el a 23 éves futballistát, mert szükségük lesz rá a Bajnokok Ligájában, de a nyáron nem gördítenek akadályt elé. A játékost 2010-ig köti szerződés Münchenbe, és a hírek szerint a Bayern 15 millió eurót szeretne kapni érte.

A menedzser Podolski mellett egy lehetséges érkezőről is beszélt, ugyanis elismerte, hogy érdeklődnek az UEFA-kupa-győztes Zenit ukrán válogatott csapatkapitánya, Anatolij Timoscsuk iránt (persze aligha ő lesz a támadó utódja, hiszen védekező középpályás).

„Az átigazolási időszak számunkra nem januárban, hanem július 1-jén kezdődik, de az elképzelhető, hogy akkor valóban szerződtetjük Timoscsukot” – válaszolta Hoeness a lehetséges új igazolásokkal kapcsolatos újságírói kérdésre. A menedzser ugyanakkor a francia Yoan Gourcuff lehetséges leigazolásáról szóló híreket nem kommentálta.
Legfrissebb hírek

Nézőcsúcsot dönt a Bayern München–Leverkusen női rangadó

Német labdarúgás
2025.09.01. 21:37

Nem borult a papírforma Augsburgban, ötgólos meccsen nyert a Bayern

Német labdarúgás
2025.08.30. 20:39

Váratlan fordulat, mégsem lesz a Bayern játékosa Nicolas Jackson?

Német labdarúgás
2025.08.30. 18:20

Nicolas Jackson Németországban köt ki – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.08.30. 10:17

Nagyot kínlódott a Bayern, de a 94. percben fejelt Kane-góllal továbbjutott a Német Kupában

Német labdarúgás
2025.08.27. 22:48

A szokás rabjai – Malonyai Péter jegyzete

Német labdarúgás
2025.08.23. 07:09

Kezdésnek ütős: Kane hármat, a Bayern hatot rámolt be a Lipcsének a Bundesliga nyitányán

Német labdarúgás
2025.08.22. 22:29

Gulácsi Péter és Willi Orbán is mérföldkőhöz érkezik

Német labdarúgás
2025.08.22. 08:34
Ezek is érdekelhetik