Huszti Szabolcs gólt lőtt, de csapata megalázó vereséget szenvedett

2008.05.10. 18:02
A Bundesliga 33. fordulójának összes mérkőzését lejátszották szombaton délután. A már bajnok Bayern München háromgólos előnyt szerzett az első félidőben a Duisburg ellen, ellenfele majdnem le tudta dolgozni hátrányát. Huszti Szabolcs gólt lőtt, de a Hannover megalázó vereséget szenvedett. Hajnal Tamás csapata kikapott, Dárdaiék nyertek.
Raffael győztes gólt rúgott Dárdai Pál csapatában, a Herthában
Fotó: Reuters

A Hannover megalázó, nagyarányú vereséget szenvedett a Werder Bremen otthonában. Az első félidőben a hazaiak Almeida és Naldo révén kétgólos előnyre tettek szert, de a második játékrészben sem álltak meg.

A 87. percre már 6–0-ra vezetett a Werder, és érdekesség, hogy mindegyik gólt más játékos szerezte. A 90. percben Stajnerrel szemben szabálytalankodtak a hazai védők a tizenhatoson belül. A büntetőt Huszti Szabolcs vállalta el, de a kapusba lőtte a labdát. Végül a kipattanót be tudta vágni, így szépített, habár az ötgólos különbség nem sokkal szebb, mint a hatgólos.

Nem jött össze a győzelem a Karlsruhénak sem, Hajnal Tamás csapata a Bochumot fogadta, de mindössze egy gólra futotta a hazaiaknak, azt is már 3–0-s állásnál lőtték. Hajnal kezdő volt, a 81. percig volt a pályán.

A már bajnok Bayern München háromgólos előnyre tett szert idegenben Duisburg ellen, de a hazaiak nem adták fel, és a második félidő elején két gólt is rúgtak, de az egyenlítő találatot már nem tudták megszerezni.

A Hertha 1–0-ra győzte le otthon a Nürnberget, Dárdai Pál csereként lépett pályára, a 65. percben állt be Lustenberger helyére.

A Schalke minimális arányú győzelmet aratott, 1–0-ra nyert otthon a Frankfurt ellen. A Wolfsburg kiütötte 4–0-ra a Stuttgartot, ezzel pontban utolérték ellenfelüket.

BUNDESLIGA

33. FORDULÓ
Arminia Bielefeld–Borussia Dortmund 2–2 (Marx 24.-büntetőből, Wichniarek 34., ill. Buckley 28., Fernandez 83.-öngól)
Duisburg–Bayern Munich 2–3 (Tararache 49., Daun 54., ill. Ottl 3., Podolski 18., 20.)
Energie Cottbus–Hamburger SV 2–0 (Rivic 29., Srrensen 84.)
Hansa Rostock–Bayer Leverkusen 1–2 (Menga 67., ill. Rolfes 40.-büntetőből, Castro 58.-büntetőből, )
Hertha BSC–Nürnberg 1–0 (Raffael 74.)
Karlsruhe–Bochum 1–3 (Eggimann 87., ill. Azaouagh 45., 48., Sestak 50.)
Schalke–Eintracht Frankfurt 1–0 (Krstajic 66.)
Werder Bremen–Hannover 6–1 (Almeida 14., Naldo 27, Borowski 73., Klasnic 80., Rosenberg 82., Hunt 87., ill. Huszti 90.)
Wolfsburg–Stuttgart 4–0 (Marcelinho 16., Dzeko 22., Costa 55., Dejagah 76.)