Huszti Szabolcs: gól és előkészítés a Nürnberg elleni meccsen

2008.03.01. 17:43
A magyar szurkolók számára Huszti Szabolcs parádéja miatt marad emlékezetes a Bundesliga 1 22. köre, a válogatott középpályás a Nürnberg elleni meccsen előkészítette Arnold Bruggink gólját, majd maga is betalált Jaromir Blazek kapujába. Közben a forduló legnagyobb érdeklődéssel várt találkozóján a Bayern München 1–0-ra verte meg a Schalkét.
Huszti Szabolcs a jelenlegi szezonban nyolcadik alkalommal örülhetett bajnoki gólnak
Imago
Imago

Nagyszerűen futballozott Huszti Szabolcs a Nürnberg ellen 2–1-re megnyert mérkőzésen, a 28. percben a magyar válogatott középpályás beadását Jaromir Blazek még kiütötte, a közelben álló Arnold Bruggink viszont megszerezte a vezetést a házigazdának.

És bár Zvjezdan Misimovic a szünet után nem sokkal egyenlített, Huszti a 65. percben egy formás támadás végén közvetlen közelről lőtte a nürnbergi kapuba csapata második, mint később kiderült, győztes gólját.

A magyar labdarúgónak ez volt a nyolcadik gólja a szezonban.

Huszti egyébként az egyetlen magyar légiós volt, aki pályára lépett a német élvonal hét végi fordulójában, hiszen Dárdai Pál nem játszott a Hertha péntek esti, Duisburg elleni győztes meccsén (2–0), Hajnal Tamás pedig eltiltása miatt nem szerepelhetett a Karslruhe–Wolfsburg (3–1).

A huszonkettedik kör rangadóján a Bayern München fontos három pontot gyűjtött be Gelsenkirchenben, Ottmar Hitzfeld együttese Miroslav Klose korai góljával szerezte meg a vezetést.

A találat igazi mestermunka volt, Bastian Schweinsteiger remek ütemű indításával Franck Ribéry indult meg, majd az alapvonalon befelé húzott, és beadását a jókor érkező Miroslav Klose továbbította két méterről a hálóba.

Jobbak voltak a bajorok az első negyvenöt perc során, a lengyel származású futballista még egy kapufát is fejelt az első félidőben, igaz az akció után les miatt kifelé ítélt szabadrúgást a játékvezető.

A második félidőben a hazaiak is magukhoz tértek, de nagy helyzetet nem sikerült kialakítaniuk, így a Bayern München megnyerte a meccset – 1998. október 17-e után először győzte le Gelsenkirchenben a kékeket.

A gelsenkircheniek mestere, Mirko Slomka pozíciója pedig továbbra is veszélyben van.

BUNDESLIGA 1.

22. FORDULÓ
Schalke–Bayern München 0–1 (Klose 14.)
Hannover–Nürnberg 2–1 (Bruggink 28., Huszti 65., ill. Misimovic 52.)
Rostock–Bielefeld 1–1 (Bartels 86., ill. Eigler 84.)
Karlsruhe–Wolfsburg 3–1 (Eggiman 22., Kennedy 73., Iasvili 90., ill. M. Schäfer 28.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 2–0 (Rosenberg 45., 63.)
Az Energie Cottbus–Stuttgart mérkőzés a viharveszély miatt elmaradt.