A Hannover fekete napja, Husztiékat kivégezte a sereghajtó

2007.12.14. 23:03
Kiütéses , 5-1-es vereséget szenvedett Huszti Szabolcs együttese, a Hannover 96 a német élvonalbeli bajnokság (Bundesliga) 17. fordulójának nyitómérkőzésén Cottbusban.
Sörensen (piros-fehérben) számára nyitott könyv volt a hannoveri védelem

A Hannovernek kötelező volt a győzelem ötödik helyezettként a Cottbus otthonában az őszi szezon utolsó fordulójában.

Jól is kezdtek a vendégek, azonban hamar elfogyott az elképzelés az alsó-szásziaknál, s a Cottbus agresszív, rakkolós játéka kezdett érvényesülni.

Olyannyira, hogy a 12. percben tetszetős akció során Skela remek jobboldali beadása egy vendégvédő fejéről került tovább tovább Bassilához, aki közelről okosan fejelte le a labdát a bal alsó sarokba.

Ezután is a sereghajtó volt az aktívabb, különösen Rangelov volt elemében. A bolgár légiós a 30. percben Sörensen fejére varázsolta a labdát, aki ugyancsak mattolta Enkét.

A félidő végén érett a bombameglepetés, hiszen a cottbusiak a szünet előtti utolsó negyedórára is tartalékoltak egy gólt: Sörensen passza után Rangelov volt eredményes.

A folytatásban megint jól kezdett a Hannover, Huszti például kapufáig jutott, de újfent hamar kifulladtak a vendégek.

Ezt a 68. percben Ziebig használta ki, aki kis húzogatás után bátran kapura durrantott 18 méterről. Aki keres az talál: ha Cherundolo lábáról is, de bizony beakadt a lövés Enke hálójába.

A 70. percben ugyan Kleine révén szépíteni tudott a Hannover, de egy percre rá Rangelov szenzációs ballábas bombájával megadta a kegyelemdöfést a korábban a Werder Bremen ellen is nyerni tudó vendégeknek.

A Hannover játékosai azért is szomorkodhatnak, mert csapatuknak nem sikerült elérniük a harmincpontos álomhatárt, 1963 óta pedig ez lehetett volna a legjobb őszi szereplése az alsó-szászoknak.

NÉMET ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA)

17. FORDULÓ
Energie Cottbus – Hannover 96 5-1 (Bassila 12., Sörensen 30., Rangelov 44., 71., Ziebig 65., ill. Kleine 70.)