Kikapott a Schalke, a Stuttgart a legesélyesebb a bajnoki címre

2007.05.12. 17:58
Idegenbeli győzelmének, és persze a Schalke vereségének köszönhetően az élre állt a Stuttgart labdarúgócsapata a Bundesliga 33. fordulója után, és két ponttal megelőzi a gelsenkirchenieket. A Werder Bremen hazai pályán szenvedett vereséget a Frankfurttól, és így kiszállt a bajnoki aranyért folyó küzdelemből. Huszti Szabolcs gólpasszt adott a Bielefeld ellen, de csapata 3-1-es vereséget szenvedett.
A 33. forduló igazi győztese a Stuttgart volt
Reuters
Reuters

Kétszer egyenlített ki a Bochum otthonában a bajnoki aranyéremre is esélyes Stuttgart. Először a huszonötödik percben Hitzlsperger, majd a hatvanegyedikben Gomez révén.

A vendégek ezután mindent megtettek a győzelemért, és Cacau hertvenkettedik percben szerzett találatával a három pontot is begyűjtötték, amellyel átvették a vezetést a bajnoki tabellán.

Ez úgy történhetett meg, hogy a forduló előtt listavezető Schalke a Dortmund otthonában 2-0-s vereséget szenvedett. A dortmundiak góljait Frei és Smolarek szerezték.

A stuttgartiak malmára hajtja továbbá az is a vizet, hogy a Werder Bremen hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a Frankfurt ellen, így kiderült, hogy a brémaiak nem lehetnek bajnokok, hiszen négy pont a hátrányuk az utolsó forduló előtt Armin Veh csapata mögött.

A Stuttgart előnye így két pont az előnye a Schalke ellen, amely az utolsó fordulóban a Bielefeldet fogadja, míg a svábok a Cottbus ellen játszanak otthon.

Huszti Szabolcs ezúttal is kezdőként lépett pályára a Hannoverben és az első esemény a magyar játékossal kapcsolatban egy sárga lap volt, amelyet három perccel azután kapott, hogy Wichniarek megszerezte a vezetést Bielefeldnek.

Az első félóra végéhez érve aztán a válogatott középpályás főszerepet játszott a vendégek egyenlítőgóljánál. Ekkor Rosenthal játszott Huszti elé balra, aki betört a tizenhatoson belülre, majd visszajátszott csapattársa elé, aki a tizenhatosról talált a hazaiak kapujába.

Igaz ezután két perccel Wichniarek megszerezte újra a vezetést a hazaiaknak. Sőt, a hatvanötödik percben el is dőlt a mérkőzés, hiszen ekkor Vata megszerezte a hazaiak harmadik gólját, és mint utólag kiderült Husztiék nem tudtak felállni kétgólos hátrányból.

Szabics Imre a nyolcvannegyedik percben állt be a Mainz csapatába, amely 3-0-ra verte a Mönchengladbachot, míg Szélesi Zoltán nem jutott szóhoz a Bayern München ellen 3-0-ra elvesztett találkozón.

BUNDESLIGA, 33. FORDULÓ

• Alemannia Aachen - Wolfsburg 2-2 (Lehmann 65.-11esből, Németh Sz. 68. ill. Lamprecht 81., Klimowicz 85.)
  • Arminia Bielefeld - Hannover 3-1 (Wichniarek 22., 32., Vata 65. ill. Rosenthal 30.)
  • Bochum - Stuttgart 2-3 (Schröder 4., Maltritz 42. ill. Hitzlsperger 25., Gomez 61., Cacau 72.)
  • Borussia Dortmund - Schalke 2-0 (Frei 44., Smolarek 85.)
  • Energie Cottbus - Bayern München 0-3 (Makaay 32., Van Buyten 35., Cruz 62.)
  • Hertha BSC - Bayer Leverkusen 2-3 (Pantelics 32., Gimenez 51. ill. Callsen-Bracker 13., Voronyin 34., Schneider 64.)
  • Mainz - Mönchengladbach 3-0 (Zidan 32.-11esből, Ruman 45., Feulner 72.)
  • Nürnberg - Hamburger SV 0-2 (Van der Vaart 39., Jarolim 41.)
  • Werder Bremen - Eintracht Frankfurt 1-2 (Hunt 34. ill. Amanatidisz 13., Naldo 69.-öngól)