Győzött a Bayern, élre állt a Schalke

2006.11.18. 17:49
Hátrányból tudott fordítani, és végül 2-1-re győzte le a Stuttgartot a Bayern München a Bundesliga 13. fordulójában. Dárdai Pál sérülés miatt nem játszott a Herthában, Szabics 88 percet kapott, Szélesi végigjátszotta a Cottbus mérkőzését. A Schalke a Werder Bremen döntetlenjének és a Stuttgart vereségének köszönhetően élre állt, és két pont előnnyel vezeti a tabellát.
Szabics Imre (balra) ezúttal nem szerzett gólt, igaz, ez másnak sem sikerült
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a német bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A vendég sváboknak kezdődött jobban a mérkőzés Münchenben, da Silva becsúszva indította Gomezt, aki a tizenhatosról remek lövést zúdított Kahn kapujának jobb sarkába.

Az első félóra letelte előtt Lahm beadása után Makaay a jobb sarokba fejelt. A 36. percben pedig már a hazaiaknál volt az előny, miután van Bommel beadását Demichelis átlépte, az érkező Pizarro pedig közelről a hálóba lőtt.

A második félidőben nem volt szép a játék, a Stuttgart nem tudta megszerezni az egyenlítő gólt, így vereséggel tért haza Münchenből.

Szélesi Zoltán a kezdőben kapott helyet a Cottbusban, amely hazai pályán kapott ki a Schalkétól. A gelsenkircheniek az ötödik Hamit Altintop révén szereztek vezetést.

A 15. percben úgy tűnt, hogy el is dől a párharc, miután Kuranyi megszerezte a második gólt. Később azonban váratlan fordulatot vett a meccs, ugyanis Radu három perc alatt egyenlített.

A második játékrész is Schalke-góllal indult, Pander védhetetlenül lőtt szabadrúgásból Piplica kapujába. A Cottbus reményei a 84. percben olvadtak el végleg, amikor Kobiasvili belőtte a negyediket. A Schalke ezzel az élre állt, két pont előnnyel vezet a bajnokságban.

Sérülése miatt hiányzott a Herthából Dárdai Pál. Dortmundban. Falko Götz csapata Schmidt fejesével szerzett vezetést, majd a 16. percben Gilberto már kettőre növelte az előnyt. A 23. percben Fiedler kapus hibája után Frei büntetőből szépített, de az egyenlítés már nem sikerült. A fővárosiak első idei győzelmüket szerezték idegenben, és először nyertek Dortmundban 1972 óta.

A kezdőtizenegy tagjaként futott ki Szabics Imre a Mainz színeiben, amely kiesési rangadót vívott a Hamburggal. A magyar támadó hamar a saját bőrén érezhette, hogy nagyon nehéz lesz meccs, hiszen Klingbeil már az ötödik percben csúnyán felrúgta hátulról.

Szabics volt egy lehetősége, ám szöglet után a kapu fölé bólintott a második félidőben. Jürgen Klopp mester a 88. percben cserélte le.

A Werder az Aachen otthonában vendégszerepelt, és egy peches góllal került hátrányba. A brémaiak a második félidő elején Mertesacker fejesével tudtak egyenlíteni.

A 68. percben a válogatott támadó, Schlaudrauff káprázatos góllal újra az Alemanniát juttatta előnyhöz, több védőt is megforgatott, majd a hálóba lőtt. Klose azonban a 79. percben Frings szögletét szépen bólintotta Nicht kapujába.

Fordulatos mérkőzést vívott egymással a Nürnberg és a Leverkusen. A vendégek Madouni fejesével jutottak előnyhöz, igaz, Vittek kapufáról a hálóba pattanó lövésével egyenlítettek a hazaiak. A második félidő elején Schroth már a Nürnbergnek szerzett vezetést, ezután azonban a Madounival hadakozó Paulus a saját hálójába bólintott. A lefújás előtt újra a frankok ragadták magukhoz az előnyt, majd a győzelmet is Saenko révén.

NÉMET ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (BUNDESLIGA I.)

• 13. FORDULÓ:
  • Bayern München-Stuttgart 2-1 (Makaay 27., Pizarro 36. ill. Gomez 8.)
  • Dortmund-Hertha 1-2 (Frei 23.-11-es ill. Schmidt 10., Gilberto 16.)
  • Mainz-Hamburg 0-0
  • Cottbus-Schalke 2-4 (Radu 28., 31. ill. Hamit Altintop 4., Kuranyi 15., Pander 51., Kobiasvili 84.)
  • Nürnberg-Leverkusen 3-2 (Vittek 12., Schroth 48., Saenko 85. ill. Madouni 8., Paulus 69.-öngól)
  • Aachen-Werder Bremen 2-2 (Rösler 34., Schlaudrauff 68. ill. Mertesacker 48., Klose 79.)