Lesújtó nyilatkozatot tett Guardiola a klub-vb pénzdíjáról

I. SZ.I. SZ.
Vágólapra másolva!
2025.03.28. 16:08
Josep Guardiola a bónuszokról beszélt (Fotó: AFP)
Josep Guardiola, a Manchester City spanyol vezetőedzője úgy véli, csapatának játékosai és edzői stábja semmit sem érdemel a nyári klubvilágbajnokságon a klubnak járó pénzdíjból.

A FIFA a héten hozta nyilvánosságra a nyári klubvilágbajnokság pénzdíjait. Az európai nagy csapatok már magáért az indulásért közel 40 millió dollárt kapnak, és ha valamelyikük megnyeri a 32 csapatos tornát, 125 millió dollárral gazdagodhat.

Guardiolát arról kérdezték, a Manchester City játékosainak mennyi jutna ebből. 

„Semmilyen bónuszt nem érdemlünk ez után az idény után. Ha meg is nyerjük a klubvilágbajnokságot, a pénzdíj a klubot illeti. Az edző, a stáb és a játékosok semmit sem érdemelnek, még egy karórát sem” – mondta a pénteki sajtótájékoztatóján Guardiola, akinek a csapata nem fogja megvédeni bajnoki címét, a Bajnokok Ligájában a legjobb 16 közé sem jutott be, és már csak az FA-kupában van esélye trófeát szerezni, vasárnap a Bournemouth vendégeként kell kiharcolnia az elődöntőbe jutást.

Ráadásul a pénzügyi szabályok megsértése miatt több mint 100 vádpontban folyik eljárás a klub ellen, bár Guardiola szerint nincs hatással a játékosok teljesítményére az, hogy az ítélet bármikor megszülethet.

„Már több mint egy éve húzódik ez az ügy, egy-két hét ide vagy oda már nem oszt, nem szoroz” – szögezte le a vezetőedző.

Minden más foci
2025.03.26. 12:40

A FIFA bejelentette, a klubvilágbajnokság győztese többet kap, mintha százszázalékos teljesítménnyel nyerne BL-t

A 32 résztvevő csapat összesen 525 millió dolláros alapon osztozik, de ehhez jön még további 475 millió a teljesítmények függvényében.

 

 

Legfrissebb hírek

A Burnley védője két öngólt vétett a Man. City ellen; megint piros lap után kapott ki a Chelsea

Angol labdarúgás
9 órája

Új szerződést írt alá a Man. City berobbanó akadémistája

Angol labdarúgás
2025.09.26. 19:21

Guardiola: Senki nem hisz nekem, de hihetetlenül optimista és pozitív vagyok

Angol labdarúgás
2025.09.26. 15:51

A Manchester City, a Newcastle, a Tottenham és az Arsenal is továbbjutott a Ligakupában

Angol labdarúgás
2025.09.24. 22:51

Guardiola az Arsenal elleni döntetlenről: „Lesz.rom az eredményt, csak lássam a tüzet a csapatban”

Angol labdarúgás
2025.09.22. 07:50

Martinelli a 93. percben átemelte a labdát Donnarummán, az Arsenal egy pontot tartott otthon a Man. City ellen

Angol labdarúgás
2025.09.21. 19:35

Az Arsenalnak áll a zászló a vasárnapi rangadón

Angol labdarúgás
2025.09.21. 10:30

Guardiola: Ha az Arsenal vagy a Liverpool lesz a bajnok, az csak a költekezésnek köszönhető, ugye?

Angol labdarúgás
2025.09.20. 10:15
Ezek is érdekelhetik