Oda a remény: nem verte meg a Sepsi a kolozsváriakat

Vágólapra másolva!
2025.02.28. 21:10
Pedig milyen jól indult... (Fotó: Tókos Csaba)
A román Superliga 29. fordulójában a Sepsi OSK hazai pályán 1–1-et játszott a kolozsvári CFR csapatával.

 

ROMÁN SUPERLIGA
29. FORDULÓ
Sepsi OSK–CFR Cluj 1–1 (1–0) 
Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Aréna, 2500 néző. Vezette: Chivulete
Sepsi: Niczuly Roland – Harut, Simic, Ninaj, Stefan – Oroian (Otelita, 78.), Mino, Skorup (Matei, 77., Kallaku, 87.), Neskovics (Mailat, 69.) – M. Coman (Debeljuh, 78.), Oberlin. Vezetőedző: Valentin Suciu
CFR: Hindrich – Simao Rocha, Léo Bolgado, M. Ilie, Camora (Abeid, 59.) – Fica (Namé, 75.), Djokovic (Emerllahu, a szünetben), Korenica – Nkololo (Postolachi, 59.), L. Munteanu (Sfait, 88.), Mo. Kamara. Vezetőedző: Laurentiu Rus (Dan Petrescu családi okokból távol maradt)
Gólszerző: M. Coman (30.), ill. Mo. Kamara (61.)

A román élvonal alsóházában szerepel majd a rájátszásban a Sepsi OSK, mert a kolozsvári CFR elleni döntetlen után az alapszakasz utolsó fordulójában már nem érhet oda a 6. helyre a székelyföldi csapat. 

Bajnokesélyes ide vagy oda, a CFR meglehetősen passzív futballt mutatott az első félidőben, minden labdával a góllövőlistát vezető Louis Munteanut keresve, de csupán egyszer megtalálva. A Sepsi viszont sorra harcolta ki a pontrúgásokat, és bár ezekből nem tudott lövéshez jutni, a kezdeményezést szinte végig megőrizte. A hazai gólhoz kellett egy kis szerencse is, amikor az egyik kolozsvári védőről pattant Oberlinhez a labda: a svájci támadó lapos lövését még kiütötte Hindrich Ottó, de Marius Coman a hálóba pofozta a kipattanót. A CFR válasza Kamara csukafejese volt, de a labda elkerülte a kaput, és Munteanu kísérletének hárítása sem okozott gondot Niczuly Rolandnak. 

A szünet után is negyedóráig a Sepsi kontrollálta a meccset – ekkor Simic felső lécre fejelt labdája volt a hazaiak nagy lehetősége. Mohammed Kamara közelről belőtt egyenlítő gólja így meglehetősen váratlanul jött. 

Viszont felpörgette az addig álmosító ritmusú találkozót, és innen kezdte percenként jöttek a helyzetek mindkét oldalon, de a kapusokat egyik félnek sem sikerült meglepnie: Niczuly az átlövéseket, Hindrich pedig Oberlin és Mailat ziccereit hárította. 

Az 1–1 hiába igazságos eredmény, egyik csapat sem tudott örülni neki: a CFR az első hely átvételét, a Sepsi pedig a playoffot szalasztotta el.    

 

Legfrissebb hírek

Új nevet kapott a Sepsi OSK stadionja – hivatalos

Minden más foci
2025.05.10. 14:17

Sigér megszerezte az első gólját, a Sepsi fontos győzelmet aratott

Minden más foci
2025.05.09. 22:00

Gól nélküli döntetlennel tért vissza a Sepsi kispadjára László Csaba

Minden más foci
2025.05.02. 18:29

László Csaba: A barátok mindig a szükségben segítenek egymáson

Minden más foci
2025.05.02. 10:16

László Csaba lehetetlen küldetés előtt

Minden más foci
2025.05.01. 08:27

László Csaba a Sepsi OSK új vezetőedzője – hivatalos

Minden más foci
2025.04.29. 17:44

László Csaba lesz a Sepsi új vezetőedzője – NS-infó

Egyéb egyéni
2025.04.28. 22:59

Felbontották a Sepsi vezetőedzőjének szerződését

Minden más foci
2025.04.28. 18:21
Ezek is érdekelhetik