Az emberelőny sem segített, nem tudott nyerni a Sepsi OSK

Vágólapra másolva!
2025.02.01. 15:44
Fotó: Tókos Csaba
A román Superliga 24. fordulójában a Botosani vendégeként gól nélküli döntetlent ért el a Sepsi OSK.

 

ROMÁN SUPERLIGA
24. FORDULÓ
Botosani–Sepsi OSK 0–0
Botosani, Városi Stadion, 1000 néző. Vezette: Baban
Botosani: Anesztisz – Adams Friday (Tiganasu, 79.), Sadiku, Miron, M. Pavlovic – Papa (Panoiu, 61.), Aldaír Ferreira – Cimpanu (Mouaddib, 62.), Ongenda (Celea, 70.), Z. Mitrov (Bodisteanu, 79.) – Enzo López. Vezetőedző: Leo Grozavu
Sepsi OSK: Gyenge – Harut, M. Simic, Ninaj, Dumitrescu (Dorian Babunszki, a szünetben) – Mino, Skorup (M. Coman, 89.) – El Sawy (Ghimfus, 81.), Matei (Mailat, a szünetben), F. Stefan (Tamás M., 78.) – Oberlin. Vezetőedző: Valentin Suciu
Kiállítva: Miron (68.)

Csupán gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó FC Botosani otthonában a Sepsi OSK, amely az egy pontot is Gyenge Szilárd jó kapusteljesítményének köszönheti. 

Az első félidő alapján nem úgy tűnt, hogy a Sepsi a Top6-ra, míg a Botosani a bennmaradásra hajt, ugyanis mindvégig a szentgyörgyi térfélen zajlott a játék, és csupán a hazaiak gyatra helyzetkihasználása miatt nem született gól. Zoran Mitrov ugyan betalált a 4. percben, de lesről tett, második helyzetét pedig a jól kifutó Gyengébe lőtte. Enriko Papa két csukafejese is elkerülte a vendégek kapuját, Enzo Lópeznek három ziccere is mellé ment, Alex Cimpanu 16 méteres lövését pedig látványos vetődéssel védte Gyenge. A labdát csak ritkán megtartó Sepsi két lehetőségét Dimitri Oberlin puskázta el, aki előbb mellé lőtt, másodszor pedig elbotlott a labdában az ötös előtt. 

A második félidő elején is záporoztak a lövések Gyenge kapujára, de sem Hervin Ongenda, sem Cimpanu, sem Papa nem tudta meglepni a szentgyörgyi kapust. A Botosani fölényének saját kapitánya, Andrei Miron vetett véget a 68. percben, amikor hátulról letaposta Oberlint és piros lapot kapott. A görcsösen, sok hibával játszó Sepsi azonban nem élt a lehetőséggel, hiába vitte át a játékot a hazaiak térfelére, egyetlen komoly lehetősége sem akadt a győzelem kicsikarására.

 

Legfrissebb hírek

Válogatott szélsőt is igazolt a Sepsi, nem hoz több játékost a Csíkszereda

Minden más foci
2025.09.03. 12:41

Nem tudott győzni odahaza a Csíkszereda

Minden más foci
2025.09.01. 16:59

Liga 2: egyetlen gól is elég volt a Sepsi sikeréhez

Minden más foci
2025.08.30. 15:13

Román Kupa: Eppel Márton mesterötösével gálázott a Csíkszereda

Minden más foci
2025.08.27. 19:59

A Csíkszereda vereséget szenvedett a Botosani otthonában

Minden más foci
2025.08.23. 17:42

A Csíkszereda és a Sepsi alacsonyabb osztályú ellenfelet kapott a Román Kupában

Minden más foci
2025.08.19. 11:54

Liga 2: otthon vesztett erdélyi rangadót a Sepsi OSK

Minden más foci
2025.08.18. 18:07

Liga 2: kapusának köszönhetően szerzett pontot a Sepsi

Minden más foci
2025.08.09. 12:52
Ezek is érdekelhetik