Máris menesztik Rúben Amorim utódját Lisszabonban – sajtóhír

P.  GY. B. P. GY. B.
Vágólapra másolva!
2024.12.25. 13:34
Joao Pereirát egy hónap után kirúghatják (Fotó: Getty Images)
Az A Bola és a Record értesülései szerint már a vasárnapi, Benfica elleni rangadó előtt megkaphatja a felmondólevelét Joao Pereira, a Sporting CP labdarúgócsapatának vezetőedzője.

Rúben Amorim irányításával a Sporting hosszú idő után nyert újra bajnokságot, és a mostani idényt is remekül kezdte. A szakemberre több európai topklub is felfigyelt, ő végül az ősszel a Manchester United invitálását fogadta el.

Amorim helyét egy másik korábbi válogatott labdarúgó, Joao Pereira foglalta el a kispadon. A 40 éves szakvezető addig a tartalékcsapatot irányította, és november 11-én váltotta Amorimot.

A gárda azonban gödörbe került, négy bajnokijából csak egyet tudott megnyerni, a Bajnokok Ligájában pedig súlyos vereséget szenvedett az Arsenaltól (1–5), valamint kikapott az FC Bruges-től (1–2) is.

Az A Bola és a Record is arról ír, hogy Joao Pereira iránt egy hónap után máris elfogyott a türelem. Sajtóértesülések szerint a vezetőség már a Benfica elleni vasárnapi rangadó előtt megköszönheti a szakvezető munkáját.

A Sporting CP, amely Amorim távozásáig 100 százalékos teljesítménnyel vezette a bajnokságot, most egy ponttal van lemaradva a Benficától, és csupán jobb gólkülönbségének köszönhetően előzi meg a Portót.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Nantes és a GOG is először nyert

Kézilabda
2025.09.24. 22:23

Betörtek a portugál szövetségi kapitányhoz

Minden más foci
2025.09.24. 12:50

Férfi röplabda-vb: Bulgária tizenöt év után jutott nyolc közé

Röplabda
2025.09.22. 12:19

Nem sikerült szépen a BL-visszatérés, Sallai Rolandék csúnya vereségbe szaladtak bele Németországban

Bajnokok Ligája
2025.09.18. 23:02

Pénteken indul a jegyértékesítés a Portugália elleni vb-selejtezőre

Magyar válogatott
2025.09.17. 10:46

Gól és gólpassz Luís Figótól, a Portugál Legendák legyőzték a többi világklasszist

Minden más foci
2025.09.16. 11:28

Dupla Tízes: közelebb vagy távolabb került a világbajnoki álom a válogatottól?

Magyar válogatott
2025.09.11. 08:33

Rostáék kikaptak otthon, a Magdeburg simán megverte a PSG-t a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2025.09.10. 22:34
Ezek is érdekelhetik