Szlovák Kupa: sima komáromi és kassai továbbjutás

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
2024.10.16. 17:59
Simán ment tovább a Kassa (Fotó: FC Kosice)
A Szlovák Kupa 4. fordulójában mindkét magyar többségi tulajdonú élvonalbeli klub továbbjutott. Az FC Kassa 3–0-ra győzött a másodosztályú Ligetfalu otthonában, a Komárom pedig 4–0-ra legyőzte a harmadosztályú Hamsik Academyt.

A komáromiak mestere, Radványi Miklós több olyan játékosnak adott lehetőséget, aki az idényben kevesebbet játszott. A kezdőcsapatban kapott helyet Nagy Gergő is. A KFC már az első félidőben eldöntötte a találkozót, amikor Tóth Gábor és Simon Smehyl talált be a kapuba. A fordulás után Viktor Sliacky és David Kmeto is gólt szerzett.

„Simán győztünk a nagyon mély pályán. Örülünk a továbbjutásnak, nagyon jó, hogy nem sérült meg senki– mondta a Nemzeti Sportnak a komáromiak játékmestere, Németh Tamás, aki elárulta azt is, hogy a 310 néző előtt rendezett találkozó után a hazai klub tulajdonosa, Marek Hamsík személyesen gratulált a KFC-nek a továbbjutáshoz. 0–4

kassaiak a ligetfalui műfüvön az első félidőben kiegyenlített meccset játszottak a másodosztályú hazai csapat ellen. Az 55. percben Matus Kira kapus kirúgása után hibázott a hazai védelem, Michal Fasko maga vezette a labdát a hazai kapura, és megszerezte a vezetést a vendégeknek. Ezután ugyan igyekezett a 726 néző előtt a Ligetfalu, de igazi helyzetet nem tudott kidolgozni. Tíz perccel a vége előtt egy szögletrúgás után Nicolas Gorosito talált növelte az előnyt, az utolsó szó pedig David Gallovicé volt. 0–3

A DAC a Szlovák Kupa 4. fordulójában jövő héten Vágsellyén lép pályára.