Szerbia kétgólos győzelmet aratott Svájc felett

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.10.12. 22:42
Szerbia két góllal múlta felül Svájcot (Fotó: AFP)
A labdarúgó Nemzetek Ligája A-ligájának 4. csoportjában Szerbia hazai pályán 2–0-ra legyőzte Svájcot a szombati játéknapon.

A két nyeretlen csapat csatájában az első komolyabb helyzet a sváciak előtt adódott, Breel Embolo lövése nem talált kaput. A félidő hajrájában a szerbek is veszélyeztettek, Lazar Szamardzics szabadrúgása Nico Elvediről a saját kapujába pattant a labda. 1–0

A második félidő elején Dan Ndoey révén egyenlített Svájc, csakhogy a gólt les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A 61. percben megduplázta előnyét Szerbia: Alekszandar Mitrovics érte el az előrevágott labdát a bal oldalvonal mellett, befelé cselezett, majd gyönyörű mozdulattal a bal kapufa mellé csavart. Nem sokkal később Luka Jovics fejelt a kapu mellé, majd Embolo büntetőjét hárította Predrag Rajkovics.

Szerbia győzelmével négy ponttal a harmadik, Svájc továbbra is pont nélkül az utolsó helyen áll. 2–0