NL: Haaland csak kapufáig jutott, az osztrákok átgázoltak a norvégokon

2024.10.13. 22:39
Marcel Sabitzer és Marko Arnautovic vezérletével Ausztria kiütötte Norvégiát (Fotó: Getty Images)
Kiegyenlített első félidő után az osztrák válogatott a második játékrészben négyszer is betalált, és hazai pályán 5–1-re győzött az eddig veretlen Norvégia ellen a Nemzetek Ligája B-ligájának 3. csoportjában. A 4. csoportban a nagy mezőnyfölényben játszó görögök magabiztos játékkal nyertek Írország ellen (2–0), megőrizve százszázalékos mérlegüket.

A csoportelső norvég válogatott kezdte valamivel jobban a Bognár Tamás által vezetett bécsi mérkőzést, Erling Haaland már az első percekben kapufáig jutott, de a kimaradt lehetőség megbosszulta magát, Marko Arnautovic ugyanis három perccel később szép kapufás góllal vezetést szerzett Ausztriának (VIDEÓ ITT).

A kiegyenlített első félidőben a hazaiak birtokolták valamivel többet a labdát, de a norvégok voltak veszélyesebbek, ennek eredményeként Julian Ryerson szabadrúgása után a 39. percben Alexander Sörloth ki is egyenlített (VIDEÓ ITT). De a második félidőben az osztrákok esélyt sem hagytak a norvégoknak. Rögtön az elején a korábban gólpasszt adó Christoph Baumgartner és Arnautovic voltak a főszereplők, előbbi kiharcolta, utóbbi értékesítette az osztrákok tizenegyesét (VIDEÓ ITT). Ez megfogta a norvégokat, akik 15 perc alatt újabb két gólt kaptak: előbb egy jobb oldali szöglet után fejelt a hosszúba Philipp Lienhart (VIDEÓ ITT), majd öt perccel később Marcel Sabitzer beadásából Stefan Posch bólintott a norvég kapuba (VIDEÓ ITT). Az utolsó találat az Arnautovicot váltó Michael Gregoritsch nevéhez fűződött a 71. percben (VIDEÓ ITT).

Nyugati szomszédunk még tekintélyes előnye után is több helyzetet kidolgozott, s bár újabb gólt nem szerzett, így is 5–1-es csapást mért az eddigi három NL-meccsén két győzelmet és egy döntetlent elérő Norvégiára.

Az Anglia elleni bravúrral csoportelsővé előlépő görögök minden tekintetben nagy fölényben játszottak az Írország elleni pireuszi mérkőzésen, de a vezetést csak a második játékrész elején tudták megszerezni, amikor Anasztasziosz Bakaszetasz 17 méterről leadott lökete az ír kapuba vágódott (VIDEÓ ITT). A vendégeknek nem sok közük volt a mérkőzéshez, lehetőségeik is csak elvétve akadtak a jól védekező és sokat támadó hazaiak ellen, akik végig bátran játszottak, és ennek eredményeként a hosszabbításban Petrosz Mantalosz is betalált egy óriási kapushibát kihasználva (VIDEÓ ITT). A hazaiak magabiztos játékkal tartották otthon a három pontot, megőrizve százszázalékos mérlegüket. 2–0

NEMZETEK LIGÁJA
4. FORDULÓ
B-LIGA
2. CSOPORT
Görögország–Írország 2–0 (Bakaszetasz 48., Mantalosz 90+2.)
Finnország–Anglia 1–3 (Hoskonen 87., ill. Grealish 17., Alexander-Arnold 74., Rice 84.)

A 2. CSOPORT ÁLLÁSAMGyDVL-KGk
1. Görögország449–1+8 12
2. Anglia4318–3+5
3. Írország4132–7–5
4. Finnország442–10–8

3. CSOPORT
Ausztria–Norvégia 5–1 (Arnautovic 8., 49. – a másodikat 11-esből, Lienhart 58., Posch 63., Gregoritsch 71., ill. Sörloth 39.)
Kazahsztán–Szlovénia 0–1