Messi varázsolt: három gólt és két gólpasszt jegyzett Bolívia ellen – videó

B. D. K.B. D. K.
2024.10.16. 07:30
Messi megállíthatatlan volt (Fotó: Getty Images)
A dél-amerikai labdarúgó-világbajnoki selejtező 10. fordulójában Argentína odahaza 6–0-ra nyert Bolívia ellen, míg Brazília szintén hazai környezetben 4–0-ra győzte le Perut.

Argentína az elmúlt két selejtező mérkőzésén nyeretlen maradt, most azonban kiütéses győzelmet aratott Bolívia ellen. A mérkőzésen Lionel Messi három gólt és két gólpasszt jegyzett.

Az argentinokhoz hasonlóan Brazília is könnyedén nyert, a gárda Perut győzte le 4–0-ra. Az első két gól Raphinha büntetőiből született, a harmadik és negyedik találat pedig akcióból.

Érdekesség, hogy Paraguay mérkőzésén három gól is született, így a gárda gólkülönbsége 10 (!) forduló után 2–3-ról 4–4-re módosult.

A tíz gárdából az első hat jut ki az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban sorra kerülő vb-re, a hetedik helyezett pedig interkontinentális pótselejtezőt játszik a részvételért.

DÉL-AMERIKAI VB-SELEJTEZŐ
10. FORDULÓ
Paraguay–Venezuela 2–1 (Sanabria 59., 74., ill. Aramburu 25.)
Uruguay–Ecuador 0–0
Argentína–Bolívia 6–0 (Messi 19., 84., 86., La. Martínez 43., J. Álvarez 45+3., Almada 69.)
Brazília–Peru 4–0 (Raphinha 38., 54. – mindkettőt 11-esből, Pereira 71., Luiz Henrique 74.)

Korábban
Kolumbia–Chile 4–0 (D. Sánchez 34., L. Díaz 52., Durán 82., Sinisterra 90+3.)