Román Liga 2: öngóllal maradt százszázalékos a Csíkszereda

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2024.09.17. 19:00
Fotó: FK Csíkszereda
Idegenben nyerte meg a román másodosztály veretlen csapatainak ragadóját az FK Csíkszereda: a székelyföldi együttes a 89. percbeli góllal győzött kedd kora este Resicabányán.

Az éllovas FK kétszer is vezetést szerzett az első félidőben, de a hazaiak mindig egyenlíteni tudtak. A győztes találat látványos öngól volt, két brazil légiós „összjátékából”: Anderson Ceára beadása után Elton da Silva juttatta saját hálójába a labdát.

A Csíkszereda hatpontosra növelte előnyét a táblázat élén, de a második CS Afumati egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Román Liga 2, 6. forduló
CSM Resita–FK Csíkszereda 2–3 (Lascu 34., Samake 56., ill. Palmes 25., Dolny 40., Elton 89. – öngól)
Csíkszereda: Kelemen Dávid végig a pályán volt, Hegedűs János 60 percet játszott, Babati Benjamint a szünetben váltotta Torvund Alexander, Pintér Bence a 66. percben állt be. Nagy János végig a kispadon maradt, Makrai Gábort nem nevezték.