NL: Feröer pontot szerzett Észak-Macedónia ellen

T. Z.T. Z.
2024.09.07. 17:04
Bardhi (10) tizenegyesből talált a feröeri kapuba (Fotó: Getty Images, archív)
Feröer válogatottja hazai pályán 1–1-es döntetlenre végzett Észak-Macedóniával a labdarúgó Nemzetek Ligájában, a C-liga 4. csoportjában. A csoport másik mérkőzésén Örményország hazai pályán 4–1-re legyőzte Lettországot, míg a D-liga 2. csoportjában Moldova 2–0-ra győzött Málta ellen.

A Tórshavnban rendezett találkozón két tizenegyest is ítélt a játékvezető, az elsőt a hazai csapatnak: ezt Viljormur Davidsen váltotta gólra a 9. percben. Az északmacedón csapat a 49. percben tudott egyenlíteni: a volt újpesti játékos, Enis Bardhi ugyancsak büntetőből volt eredményes.

Az eredmény ezt követően már nem változott, a csapatok döntetlennel kezdték meg szereplésüket a Nemzetek Ligájában.

NEMZETEK LIGÁJA
C-LIGA
4. CSOPORT
Feröer–Észak-Macedónia 1–1 (V. Davidsen 9. – 11-esből, ill. Bardhi 49. – 11-esből)
Örményország–Lettország 4–1 (Bicsakcsian 6., Dubra 35. – öngól, Zelarajan 48., Szpertszian 86., ill. Arutyunyan 9. – öngól)