Szlovák Kupa: simán továbbjutott a DAC, a Komárom és a Kassa is

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
2024.08.28. 19:31
A dunaszerdahelyi szurkolók elégedettek lehettek csapatuk játékával (Fotó: DAC 1904/Facebook, illusztráció)
Mindhárom magyar többségi tulajdonosú szlovák élvonalbeli labdarúgóklub továbbjutott a Szlovák Kupa 2. fordulójából szerdán. Bősze Levente ismét beírta magát a történelemkönyvekbe, a 15 éves játékos tétmeccsen volt eredményes.

Óriási érdeklődés övezte a DAC ipolyszalkai látogatását. Az ezer lélekszámú településen 1300-an nézték meg a helyi negyedosztályú klub történetének eddigi legjelentősebb összecsapását. A dunaszerdahelyiek a sok sérült (Csingér Márk és Redzic Demir sem léphetett pályára) ellenére simán győztek. A magyar játékosok közül Vitális Milán, Szendrei Ákos és a 15 éves Bősze Levente is betalált, s hosszú idő után szerepelt a sárga-kék mezben Balogh Norbert.

A Komárom az ötödosztályú Geletnek otthonába látogatott. Radványi Miklós vezetőedző több játékosát pihentette, ennek ellenére a KFC 5–0-ra győzött.

A Kassa Brezovicán szerepelt, ahol 1111 néző tekintette meg a meccset. A félidőben a vendégek ugyancsak egy góllal vezettek, végül pedig 4–0-ra győztek, és továbbjutottak.

SZLOVÁK KUPA
2. FORDULÓ
Ipolyszalka (IV.)–DAC 0–9 (Andzouana 8., 34., Trusa 27., 44., Bernát 53., 74., Vitális 40., Bősze 77., Szendrei 79.)
Brezovica (VI.)–FC Kassa 0–4 (Dos Santos 41., 78., Sovic 53., Mijanocs 30.)
Geletnek (V.)–KFC Komárom 0–5 (Németh 5., Tóth 11., 26., Ganbajar 70., Volesky 86.)