NS-foci: győzelem a Grosics-tornán és prágai érem

Munkatársunktól Munkatársunktól
2024.06.26. 09:32
A Nemzeti Sport csapata a Grosics-torna győztesének járó kupával és oklevéllel
Vasárnap a Grosics Gyula Alapítvány rendezésében került sor a legendás Fekete Párducról elnevezett kispályás labdarúgókupára, amelyet immár 6. alkalommal rendeztek meg.

Tizenegy csapat lépett pályára a Budai II László Stadionban, és színvonalas mérkőzéseket láthattak az érdeklődők. A résztvevők között ott volt lapunk csapata is – Kasza Imre, Deák Zsigmond, Fazekas Zoltán, Győri Ferenc, Pozsonyi Szilárd, Zalán Attila, Zalán Levente, Orosz Botond, Schleinig Ádám, Bobory Balázs (csapatkapitány) –, amely hibátlanul zárta a csoportkört, majd magabiztosan nyert a negyed-, illetve az elődöntőben is. Az aranyéremért a Nemzeti Sport együttese a korábbi válogatott középpályással, Bárányos Zsolttal felálló Budapest Honvéd BK öregfiúkkal találkozott, és 3–0-ra győzött. A harmadik helyet a XV. kerület önkormányzatának csapata szerezte meg a 6. Grosics Gyula-emléktornán. Góljainkat Bobory (4), Orosz (4), Zalán L. (2), Deák, Zalán A., Fazekas és Schleinig szerezte.

A cseh fővárosban rendezett Közép-európai Diplomáciai Kupán harmadik lett a magyar csapat

Lapunk főszerkesztője, Szöllősi György közben a Puskás-ügyek nagyköveteként a prágai Strahov Stadionban megrendezett 25. Közép-európai Diplomáciai Kupa nagypályás futballtornán nyert bronzérmet a magyar csapat tagjaként, amely Csehország legyőzése (2–1) és a későbbi győztes Szlovákiától elszenvedett vereség (1–3) után a bronzmeccsen Ausztriát múlta felül (6–2). A magyar gólszerzők: Kun Gábor (2), Gerendai Károly (2), Szöllősi György (2), Hóbor Attila, Németh Ferenc, Szabó Zsolt. A csapat további tagjai voltak: Brassói Attila (csapatkapitány), Palkovics Valér, Ébel Attila, Szikora Levente, Grezsa Ferenc, Bartha Levente, Albrecht Armand, Monspart László, Kelemen László, Szabó Gábor, Bakó Gábor.