Copa América: Mexikó a hajrában büntetőt rontott, Venezuela továbbjutott

B. D. K.B. D. K.
2024.06.27. 07:25
Venezuela továbbjutott (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Copa América legutóbbi játéknapján Venezuela és Ecuador is győzött a B-csoportban, ezzel előbbi már biztos továbbjutónak számít.

Venezuela az 57. percben szerzett vezetést, Salomón Rondón büntetőből volt eredményes. A 87. percben Mexikó egyenlíthetett volna, de Orbelín Pineda tizenegyesét Rafael Romo kivédte.

A venezuelaiak győzelmükkel már hatpontosak, és biztos továbbjutónak számítanak, de csoportelsőségükről a gólkülönbség is dönthet.

A kvartett másik mérkőzésén négy gól is született. Ecuador nagyon furcsa találattal került előnybe, Piero Hincapié beadása úgy pattant meg Kasey Palmeren a labda, hogy az a kapus feje felett a hosszú sarokba hullott. Az első félidő ráadásában aztán Kendry Páez duplázta meg a vezetést egy kezezés miatt megítélt büntetőből.

A szünet után a West Ham United csatára, Michail Antonio felhozta egyre Jamaicát, de a 91. percben Alan Minda góllal büntette a kinyíló ellenfelet. Vereségével Jamaica – az utolsó forduló eredményeitől függetlenül – már nem juthat tovább.

Az utolsó körben Venezuela Jamaicával, míg Ecuador Mexikóval játszik.

COPA AMÉRICA
B-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Ecuador–Jamaica 3–1 (K. Palmer 13. – öngól, Páez 45+4. – 11-esből, Minda 90+1., ill. Antonio 54.)
Venezuela–Mexikó 1–0 (Rondón 57. – 11.esből)

1. Venezuela223–1+2 6