Videó: nagy lépést tett a bajnoki cím felé a Kantéékat legyőző Al-Hilal

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2024.03.01. 20:13
Milinkovics-Szavics vezérletével nyert rangadót otthon az Al-Hilal (Fotó: Getty Images)
Az Al-Hilal 3–1-re legyőzte az Al-Ittihadot a szaúdi élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, így nagy lépést tett a bajnoki cím felé.

Rangadó volt, de a legnagyobb sztárok nélkül, hiszen a két csapat legjobbjai, Neymar Jr. és Karim Benzema sérült. Ettől függetlenül voltak pazar nevek a pályán, amelyek közül N'Golo Kanté vétette észre magát először: vezetést szerzett az Al-Ittihadnak. Az Al-Hilal még a szünet előtt egyenlített, a második félidőben pedig kétszer is betalált, így 3–1-re behúzta a meccset – Szergej Milinkovics-Szavics két gólpasszt adott.

Az Al-Hilal előnye így már 9 pontos a csütörtökön botló (4–4) Al-Naszrral szemben, a bajnokságból pedig már csak 12 forduló van hátra, tehát mondhatjuk, nagy lépést tett a bajnoki cím felé.

SZAÚDI PRO LEAGUE
22. FORDULÓ
Al-Hilal–Al-Ittihad 3–1 (Al-Sheri 39., Malcom 59., Abdulhamid 67., ill. Kante 12.)

CSÜTÖRTÖKÖN
Al-Naszr–Al-Hazem 4–4 (Talisca 31., 62., 72. – az elsőt 11-esből, Mané 90+4. – 11-esből, ill. Al-Mhemaid 53., Tozé 66., Selemani 84., Ricardo 90+9.)