Vb-selejtező: Dél-Korea hazai pályán csak ikszelt Thaifölddel

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.21. 15:31
Hiába szerzett vezetést Dél-Koreának Szon Hung Min, nem tudták legyőzni Thaiföldet (Fotó: Getty Images)
Már a 3. fordulót rendezik meg a 2026-os világbajnokság ázsiai selejtezősorozatában. A B-csoportban Japán harmadik meccsét is kapott gól nélkül nyerte meg, ezúttal Észak-Korea ellen (1–0), míg Dél-Korea Szon Hung Min gólja ellenére otthon csak 1–1-re végzett Thaifölddel a C jelű négyesben.

Szintén a C-csoportban Kína hiába vezetett Vu Lej duplájával – de közben büntetőt is rontott –, kétgólos előnye ellenére csak 2–2-t játszott Szingapúrral.

Kirgizisztán úgy tudott nyerni 2–0-ra Tajvanon, hogy a 24. perctől emberhátrányban játszott, s a három pont megszerzésével – ideiglenesen biztosan – a D-csoport élére ugrott.

Az E-csoportot Üzbegisztán vezeti, miután idegenben 2–0-ra megverte Hongkongot. A vendégek első gólját a 70. válogatott meccsén a 39. (!) találatát jegyző Cagliari-csatár, Eldor Shomurodov szerezte.

Az I jelű kvartettben Dél-Koreához hasonlóan kapott gól nélkül áll hibátlan mérleggel Ausztrália, amely 2–0-ra nyert Libanon ellen Sydney-ben.