A TSC hatgólos meccsen nyert a Szpartak Szubotica otthonában

T. J.T. J.
2024.03.16. 17:53
(Fotó: TSC)
A Topolyai SC 4–2-re legyőzte idegenben a Szpartak Szuboticát a szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Szuperliga) 26. fordulójában.

SZERB SZUPERLIGA
26. FORDULÓ
Szpartak Szubotica–Topolyai SC 2–4 (0–2)
Szabadka, Városi Stadion. Vezette: D. Nikolics
Szpartak: Manojlovics – Kerkez (Djuraszovics, a szünetben), Martinovics, Bogicsevics, Mijailovics – Lukics, Todorszki (Sztanojev, a szünetben), Prijovics, Mijics (Dundjerszki, 70.) – Tomovics (Babics, a szünetben), Mudrinszki (Ubiparip, a szünetben). Vezetőedző: Nenad Lalatovics
Topolya: Ilics – Antonics (Sós, 79.), Sztojics, Krsztics – Petrovics (Rakonjac, 79.), Vulics, Radin (Kuveljics, 87.), Miloszavljevics (Vlalukin, 79.) – Csirkovics, Pantovics (Pejics, 79.), Jovanovics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Mijics (58.), Ubiparip (65.), ill. Radin (17.), Csirkovics (28., 73.), Jovanovics (53.)

Egy kemény Csirkovics-lövés jelezte, hogy a Topolyai Sport Club a három pontért érkezett Szabadkára, s hogy a helyi Szpartaknak igencsak oda kell tennie magát, ha pontot vagy pontokat szeretne szerezni a jó formában levő vendégek ellen. A vendégek mezőnyfölénye egyre jobban kidomborodott, s a 17. percben Milan Radin, miután észrevette, hogy senki nem támadja meg, betört a tizenhatosba, majd a gyengébbik, a bal lábával kilőtte a jobb alsót, igaz, a kapufa is a segítségére volt ebben. Tizenegy perccel később ismét Radin volt a főszereplő: a Partizan korábbi labdarúgóját szabálytalanul se tudták elválasztani a labdától, a középpályás így remek passzt adott Milos Pantovicsnak, aki egyből átrúgta a labdát a bal oldalra, ahol a remek ütemben érkező Alekszandar Csirkovics négy méterről a rövid sarokba lőtt. Az első félidő utolsó negyedórájában a vendégeknek volt még néhány kiváló gólszerzési lehetőségük: Szasa Jovanovics előtt adódott a legnagyobb, aki a hajrában három méterről rosszul találta el a labdát, így az kapu fölé perdült.

Arról, hogy Nenad Lalatovics, a Szpartak edzője mennyire volt elégedett a játékosainak teljesítményével az első félidőben, hűen tanúskodik, hogy a félidőben négy játékosát is lecserélte, de ezzel sem sikerült jelentősen megváltoztatnia a játék képét. Az 54. percben Szasa Jovanovics kezelt le pazarul egy előre ívelést, majd megforgatva a védőjét, tizenhárom méterről a léc alá bombázott. Ekkor úgy tűnt, hogy sok izgalomra már nem lehet számítani, azonban négy perccel később Radin szabálytalansága után a hazaiak 18 méterre a TSC kapujától végezhettek el szabadrúgást, s Milos Mijics élt is a kínálkozó alkalommal, s a sorfal mellett a kapu jobb oldalába csavarta a labdát. A 65. percben Jug Sztanojev hagyta ott Antonicsot, s a középre adását Jovo Ubiparip kapásból a kapuba küldte, így a hazaiak hátránya már csak egy gól volt. Ki tudja, hogy alakult volna a mérkőzés, ha a 67. percben nem hibázik egy hatalmasat a hazaiak kapusa: a labdára Jovanovics csapott le, Martinovics pedig utolsó emberként szabálytalankodott, s a játékvezető gondolkodás nélkül piros lapot mutatott fel neki. A három pont sorsa a 73. percben dőlt el, amikor Csirkovics egyedül maradt a bal oldalon, amit ő azonnal ki is használt, s a kifutó kapus felett a kapu közepébe bombázott. A hajrában a tíz emberre fogyatkozott hazaiaknak már nem volt erejük újabb gólra, a TSC pedig magabiztosan megőrizte kétgólos előnyét.

A győzelemnek köszönhetően a TSC megerősítette harmadik helyét a táblázaton: a topolyaiak huszonhat mérkőzésen 53 pontot gyűjtöttek, ami 12 ponttal több, mint amennyije a negyedik helyen álló Csukaricskinek van. 2–4

A válogatott mérkőzések miatti szünet után a TSC március végén a belgrádi Vozsdovacot fogadja.