A Napredak elleni iksz után is őrzi idegenbeli veretlenségét a Topolya

2024.03.07. 16:02
A szerb Szuperliga 24. fordulójában a Topolyai SC gól nélküli döntetlent játszva értékes pontot szerzett a Napredak vendégeként.

SZERB SZUPERLIGA
24. FORDULÓ
Napredak–Topolyai SC 0–0
Krusevac, Mladoszt Stadion. Vezette: Sz. Jovanovics
Napredak: Szavics – Vukajlovics, Mrsics, Marinkovics, Szt. Jovanovics – F. Krsztics, Ljubomirac – Basztajics (D. Jovanovics, 71.), Zlicsics (Sz. Marjanovics, 77.), Blagojevics (Marinkovics, 83.) – Majdevac. Vezetőedző: Vladimir Gacsinovics
TSC: V. Ilics – Sztojics, Pejics, Krsztics (Sós, 90.) – Petrovics, Vulics (Radin, 75.), Sztanics (Vlalukin, a szünetben), Djakovac – Csirkovics (U. Milovanovics, 75.), Pantovics, Sz. Jovanovics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics

Akár mindjárt góllal is kezdődhetett volna a találkozó, ugyanis a hazaiak utolsó hátvédje, Marinkovics az 50. másodpercben elcsúszott, s a labdára azonnal lecsapott Milos Pantovics, aki be is tört a tizenhatoson belülre, de mire lövésre szánta el magát, addigra Marinkovics utolérte és blokkolta a próbálkozását. A folytatásban nagy iramot és kemény mérkőzést láthattak a nézők, azonban nagy gólhelyzetet egyik együttes sem dolgozott ki, így a kapusoknak minimális dolguk akadt. Míg korábban a TSC-ben mindig meghatározó szerep jutott Alekszandar Csirkovicsnak, az első játékrészben a támadó alig ért labdához, s ez volt jellemző Szasa Jovanovicsra is, akit szintén csak árnyéka volt önmagának.

A második félidőre Petar Sztanics helyére Jovan Vlalukin érkezett, de ennek ellenére nem változott jelentősen a játék képe, elsősorban a középpályán folyt nagy harc, de továbbra is sok volt a pontatlan passz mindkét oldalról. A TSC nem találta meg a rést a hazaiak védekezésében, és Zsarko Lazetics hiába küldte pályára Uros Milovanovicsot meg Milan Radint is, a vendégek játéka nem tűnt veszélyesebbnek, mint az első félidőben. A 89. percben láthattuk a mérkőzés legnagyobb helyzetét, amikor Marjanovics szabadrúgása után Nikola Marinkovics öt méterről fejelt, de a labda a lécre pattant, Veljko Ilics már verve volt, de megúszta kapott gól nélkül a TSC, ezzel a mezőnyből egyedüli csapatként továbbra is őrzi idegenbeli veretlenségét. 0–0

A TSC 24 mérkőzésen 47 pontot gyűjtött, és továbbra is a harmadik helyen áll a 38 pontos, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Csukaricski előtt.

A következő fordulóban a Topolya a Mladosztot fogadja: a TSC Arénában sorra kerülő mérkőzést kedden 14 órai kezdettel rendezik meg.