Afrika-kupa: Burkina Faso ikszelt Algériával, Angola őrült meccsen verte Mauritániát

M. B.M. B.
2024.01.20. 18:21
Nem bírt egymással Burkina Faso és Algéria (Fotó: Getty Images)
Algéria 2–2-es döntetlent játszott Burkina Fasóval a labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupája D-csoportjában.

ALGÉRIA–BURKINA FASO

Hiába játszott fölényben Algéria az első negyvenöt percben, Burkina Faso Mohamed Konaté révén még a szünet előtt megszerezte a vezetést – az Oroszországban légióskodó center „lemásolta” Robin van Persie-nek a 2014-es vb-n Spanyolország ellen szerzett fejes gólját  (VIDEÓ ITT). A fordulás után Bagdad Bunedzsah gyorsan egyenlített, de Bertrand Traoré tizenegyesével ismét a „csődörök” vezettek. Már sokan elkönyvelték Mahrezék kudarcát, a Katarban légióskodó Bunedzsah azonban a 95. percben ismét betalált, pontot mentve a „sivatagi rókáknak”. 2–2

MAURITÁNIA–ANGOLA

A csoport másik mérkőzésén Mauritánia és Angola egyaránt a támadásra helyezte a hangsúlyt, kifejezetten sokszor próbálkoztak kapura lövéssel a csapatok. A vezetést a „fekete antilopok” szerezték meg, Gelson Dala a 30 . percben kungfu-mozdulattal juttatta kapuba az ötösön ide-oda pattogó labdát. A mauritániaiak válasza a szünet előtt érkezett, Szidi Amar Buna remek szóló végén a jobb alsóba lőtt.

A szünet után folytatódott a gólpárbaj: az 50. percben Dala indult meg a felezővonaltól, majd öt mauritániai védő kíséretében gyalogolt el az ötösig – a Katarban légióskodó center nem vesztette el a hidegvérét, s a kimozduló kapus mellett megszerezte saját és csapata második gólját. Három perccel később Mabululu birkózott a mauritániai védőkkel, akik nem tudtak felszabadítani, így viszont jött Gilberto, és éles szögből a hálóba juttatta a labdát. Öt perccel a harmadik angolai gól után a szemüket dörzsölték a nézők, ugyanis Abubakari Koita 20 méterről bődületes gólt ragasztott a jobb felső sarokba, visszahozva a meccsbe Mauritániát (VIDEÓ ITT). Amely az egyenlítésért támadott a folytatásban – hiába, így Angola a csoport élére állt, egyúttal a kiesés szélére sodorta Algériát. 2–3

TUNÉZIA–MALI

Korán megszerezte a vezetést Mali, a 10. percben Lassine Sinayoko kibújt két védő közül, s mértani pontosságú lövést eresztett meg a jobb kapufa tövére, ahonnan a hálóba pattant a labda (VIDEÓ ITT). Tíz perccel később Hamza Rafia futtából lőtte a hálóba Ali Abdi centerezését (VIDEÓ ITT), ezzel be is állította a végeredményt, mivel a hátralevő 70 percben, illetve a nyolcperces ráadásban sem született több gól. „Karthágó sasai” így csak egy ponttal állnak az E-csoportban, s imádkozhatnak, hogy Dél-Afrika legyőzze vasárnap az őket megtréfáló Namíbiát. 1–1

AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJA (ELEFÁNTCSONTPART)
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
D-CSOPORT
Algéria–Burkina Faso 2–2 (Bunedzsah 51., 90+5., ill. Konaté 45+3., B. Traoré 71. – 11-esből)
Mauritánia–Angola 2–3 (Buna 43., Koita 58., ill. Dala 30., 50., Gilberto 53.)