Egy pontot szerzett a Topolya, a harmadik helyen várja a tavaszt

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.12.22. 17:00
Fotó: Topolyai SC
A szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójából elhalasztott mérkőzésen a harmadik helyen álló Topolyai SC a tizenharmadik Napredakot fogadta.

SZERB SZUPERLIGA

A 9. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
Topolyai SC–Napredak1–1 (1–0)

Topolya,TSC Aréna.Vezette: M. Sztefanovics
Topolya: Ilics – Petrovics, Sztojics, V. Krsztics (Vulics, 85.),Cvetkovics – Csirkovics (Pantovics, 70.), Sztanics (Antonics, 61.), Radin, Djakovac – Milovanovics (Rakonjac, 61.), Sz. Jovanovics.Vezetőedző: Zsarko Lazetics.
Napredak: Bajics – Vukajlovics, Marinkovics, Djekovics, Sztevanovics, Szt. Jovanovics – Zlicsics, F. Krsztics (Babics, 79.), Ljubomirac – Bojovics (Sztanojlovics, 61.), Dj. Jovanovics (Sztoiljkovics, 90.). Vezetőedző: Vladimir Gacsinovics.

Góllövő: Milovanovics (9.), illetve Dj. Jovanovics (62.)

Már a kezdést jelző játékvezetői sípszó utáni pillanatokból lehetett tudni, hogy a TSC jelentős mezőnyfölényt harcol ki, s a hazaiak folyamatos támadásai előbb vagy utóbb azt eredményezik, hogy a topolyaiak megszerzik a vezetést.

Erre mindössze a kilencedik percig kellett várni, amikor Szasa Jovanovics lódult meg a jobb szélen, egy visszacsel után ballal az érkező Uros Milovanovics elé passzolt, aki szemben a kapuval, gyönyörűen csavart a jobb felsőbe, a gólvonaltól méterekre álló Bajicsnak esélye sem volt védenie a pontos és erős lövést. A hazaiak a gól után is tovább támadtak, s nem sok hiányzott, hogy a 18. percben Alekszandar Csirkovics passzából Milovanovics másodszor is eredményes legyen, azonban ezúttal csúnyán mellé lőtt.

Az 59. percben eldőlhetett volna a mérkőzés, ugyanis Szasa Jovanovics előbb Bajicsba lő, majd pár másodperc múlva jobbról, kicsit kisodródva a bal kapufát találja el. A kétgólos előny helyett jött a hideg zuhany a hazaiaknak, ugyanis két perccel később a csereként egy perccel korábban beállt Sztanojlovics adott gólpasszt Djordje Jovanovicsnak, aki egyenlített. Hiába igyekezett a TSC, és szegezte kapujához a vendégeket, csak egy kapufáig jutottak a hazaiak a hajrában, így a Napredak egy ponttal távozott Topolyáról.

A TSC tizenkilenc mérkőzésen harminchét pontot szerzett, s nyolc pont az előnye a negyedik helyen álló Csukaricskivel szemben. A Szuperliga február elején folytatódik, amikor a TSC az IMT vendége lesz.

Szerb Szuperliga, élcsoport: 1. Partizan 47, 2. C. zvezda 46, 3. TSC 37, 4. Csukaricski 29, 5. Novi Pazar 29, 6. Vozsdovac 28, 7. Vojvodina 28 pont stb.

90+7. percCvetkovics szöglete után a labda a jobb kapufa mellett hagyja el a pályát. Vége a mérkőzésnek, a vendégek örülnek az egy pontnak

90+4. perc Rakonjac fejel Cvetkovics beadása után, de pont a kapus kezébe

90+2. perc Djakovac kézzel ér a labdához, reklamál egy sort, amiért sárga lapot kap

90. perc Letelt a rendes játékidő, hat perc a ráadás

90. perc A gólszerző Djordje Jovanovics jön le, Sztoiljkovics áll be

85. perc Vukasin Krsztics jön le, Milos Vulics érkezik

82. perc Kapufát lő a TSC, a második oldalon Zlicsics kerül ziccerbe, előbb is lövi a labdát Ilics mellett, de Petrovics visszaér, és ment

79. perc Filip Krisztics megsérül, Szinisa Babics jön a helyére

74. perc Djakovac megy el a jobb szélen, középen érkezik is Pantovics, de erős a labda, így kisodródik a csatár és nem tud lőni

73. perc Marinkovics veszi el a labdát Rakonjactól, aki nem hagyja magát, és visszahúzza a vendégek játékosát, újabb sárga

70. perc Csirkovicsot is lecseréli Lazetics, Pantovics érkezik a támadósorba

67. perc Vukasin Krsztics veszít el egy labdát a félpályánál, majd nyújtott lábbal száll bele Marinkovicsba, ez is sárga

62. perc A SEMMIBŐL EGYENLÍT A NAPREDAK - Djordje Jovanovics a gólszerző, a pár másodperccel korábban beállt Sztanojlovics adja a gólpasszt, aki nem ünnepel, mivel korábban a TSC-ben is játszott

61. perc A vendégeknél Bojovicsot Sztanojlovics váltja, a hazaiaknál Sztanics helyére Goran Antonics jön, Milovanovicsot pedig Marko Rakonjac váltja

59. perc Előbb Bajics cúszik bele Jovanovics lövésébe, majd pár másodperc múlva ismét Jovanovics elé kerül a labda, aki jobbról, kicsit kisodródva a bal kapufát találja el

58. perc Djekovics talpal bele a gólszerzőMilovanovics lábába, ő kapja a találkozó első sárga lapját, ez neki már a nyolcadik az idényben

A Napredak még soha nem lőtt gólt a TSC Arénában, viszont kétszer már legyőzte a topolyaiakat, mindkétszer Zentán, ahol a TSC addig játszott, amíg a topolyai stadion épült

47. perc Egy jobb oldali szabadrúgás után Sztefan Jovanovics lő, Cvetkovicson megpattan a labda, és Ilicsnek így már könnyű dolga van

46. perc Elkezdődött a második félidő, egyik edző se cserélt a szünetben

45. perc Letelt az első félidő játékideje, nincs ráadás, megérdemelten vezet a TSC

41. perc Ezúttal Sztanics készíti le a labdát lövésre Cvetkovics elé, akinek nem sikerül leszorítania a lövést

38. perc Djakovac gondol egyet és 27 méterről lő, de a próbálkozása méterekkel megy el a jobb kapufa mellett

32. perc A Szuperliga legeredményesebb játékosa,Bojovics fejel hét méterről, de Ilics résen van

25. perc Előremerészkedtek a vendégek, és szögletig jutottak, de a rövid saroknál álló Petrovics kifejeli a labdát

18. perc Csirkovics balról gurít vissza Milovanovics elé, aki tíz méterről csúnyán fölé lő, mindketten fogják a fejüket, sokkal több volt ebben

14. perc Sztanics lő 19 méterről, blokkolnak a védők, szöglet következik, amely után Radin lő, de ez is elakad a védőkben

A Kék Betyárok ennyivel nem érik be, szól a Még, még, még, még, még, ennyi nem elég!

9. perc A TSC ELSŐ KAPURA LÖVÉSÉBŐL GÓL SZÜLETETT! - Uros Milovanovics a gólszerző. Szasa Jovanovics kap egy remek kiugratást a jobb oldalon, egy csel után az érkező Milovanovics elé passzol, aki szemben a kapuval, 16 méterről a jobb felsőbe csavar

4. perc Sztevanovics üt oda Jovanovicsnak, aki a földre kerül, de nincs sárga lap, de van figyelmeztetés

1. perc Elkezdődött a mérkőzés

A bemelegítés során Ognjen Mrsics megsérült, így helyette Nikola Sztevanovics került a kezdőcsapatba.

Kékben a hazaiak, piros-fehér szerelésben a Napredak játékosai

ELŐZMÉNYEK

Az a csapat, amelyik Lucsániban a Mladoszt ellen végig vezet, az utolsó percben gólt kap, ám utána képes győztes találatot szerezni, minden bizonnyal tele lesz önbizalommal ellenünk. Tapasztalt edzőjük van, aki kiválóan felkészíti az együttest a meccsekre. Nekem nem valami jó az eredményem ellene, mindig átver bennünket, legyőz vagy pontot szerez ellenünk - mondta a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón Zsarko Lazetics, a TSC edzője. Amennyiben a Topolya nyer, úgy a negyedik helyen álló Csukaricskivel és a Novi Pazarral szemben is tízpontos előnnyel mehet téli szünetre. Ha a TSC begyűjti a három pontot, úgy hibétlanul lemásolja a tavalyi teljesítményét, amikor szintén 39 pontot gyűjtött, és a harmadik helyen várta a tavaszi folytatást.

Üdvözöljük a Topolyai SC–Naperdak labdarúgó mérkőzés onlive közvetítésében!