Superliga: tizenegyest hibázott a Topolya, elúszott a győzelem

2023.10.29. 21:10
A Novi Pazart fogadva nem tudott nyerni a Topolya (Fotó: FK TSC/Fb)
A tabella hetedik helyén álló Novi Pazart fogadta a harmadik helyezett Topolyai SC a szerb élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Superliga) 13. fordulójában. A hazaiak a második félidő elején hátrányba kerültek, de a hajrában sikerült egyenlíteniük, majd a 88. percben Vulics tizenegyesét a vendégek kapusa hárította, 1–1 lett a végeredmény.

SZERB SUPERLIGA
13. FORDULÓ
Topolyai SC–Novi Pazar 11 (0–0)
Topolya
, TSC Aréna. V: Zsivkovics
TSC:Szimics – Calusic, Sztojics, Cvetkovics – Petrovics (Csirkovics, 70.), Djakovac, Sztanics (Mircsevszki, 70.), Vulics – Pantovics (Krsztics, 70.), Milovanovics, Jovanovics.Vezetőedző: Zsarko Lazetics
NOVI PAZAR: Mirkovics – Milojevics, Lazics, Cissé, Floro – Azemovics, Bogdanovszki (Ergelas, a szünetben) – Jo (Csirjak, 76.), Karaklajics (Scsepovics, 64.), Adeshina (Momcsilovics, 64.) – Ljajics (Soumah, 64.).Vezetőedző: Szinisa Dobrasinovics
Gólszerző: Milovanovics (83.), ill. Lazics (55.)

Nagyot küzdött, a hajrában egyenlített, de nem tudta megnyerni a Novi Pazar elleni mérkőzését a Topolya, amely a 88. percben tizenegyest lőhetett, de a vendégek kapusa, ahogy az egész mérkőzésen, ezúttal is bravúrt mutatott be.

Annak ellenére, hogy az első félidő gólnélküli döntetlennel ért véget, a nézők egy percig sem unatkozhattak a kiváló iramú mérkőzésen, amelynek első játékrésze több kiváló helyzetet is hozott, de a kapusok valamennyi esetben feladatuk magaslatán álltak, vagy a játékosok nem koncentráltak eléggé a befejezéskor. Az első negyedóra végén Nemanja Petrovics bal oldali beadása után Milos Pantovics öt méterről a földre és pont a kapu közepébe fejelte a labdát, így a vendégek kapusa a felső léc segítségével hárított. Három perccel később a Serie A-t is megjárt Adem Ljajics passzolt egyből Adeshinához, aki tizennyolc méterről a jobb felsőt nézte ki, de Szimics kapus szögeltre mentett. Az első játékrész legnagyobb helyzetét Petar Sztanics hagyta ki, aki a 45+1. percben Milos Cvetkovics középre gurítását tíz méterről, senkitől sem zavartatva méterekkel lőtte fölé, ami után egyes csapattársai a fejüket fogták, Cvetkovics pedig mérgében a levegőt bokszolta.

A második félidő elején sorozatban dolgozta ki a helyzeteket a TSC, s amikor úgy tűnt, hogy már csak percek kérdése az, hogy Zsarko Lazetics kiválasztottjai mikor szerzik meg a vezetést, akkor jött a hideg zuhany, ugyanis a csereként beállt Ergelas remekül ugratta ki Uros Lazicsot, aki kicselezte Szimics kapust és a kapuba gurította a labdát, amely a bal kapufáról a gólvonal mögé pattant. A kapott gól után a TSC gyorsan rendezte a sorait, de a vendégek kapuja előtt semmi se sikerült a hazai csapatnak, míg a vendégek időről időre nagyon veszélyes ellentámadásokat vezettek, s csak Szimics kapusnak volt köszönhető, aki a félidő közepén bravúrral védte a koreai Jo lövését. A 83. percben Uros Milovanovics ollózós mozdulattal egyenlített, ami szárnyakat adott a hazaiaknak, akik öt perccel később tizenegyeshez jutottak Cissé kezezése miatt, de Milos Vulics lövését Mirkovics kapusnak sikerült hárítania.

A TSC-nek nem sikerült megszakítania az immár nyolc mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát, s a topolyai együttesnek a szerb bajnokságban ez volt sorozatban a negyedik mérkőzése, amelyen nem sikerült begyűjtenie a három pontot. A TSC tizenegy mérkőzésén 22 pontot szerzett, s a harmadik helyen várja a szerdai rangadót, amikor a második helyen álló Crvena zvezda vendége lesz a Rajko Mitics Stadionban.11

90+5. perc Vége a mérkőzésnek, végül csak egy pontot szerzett a TSC

90+3. perc Soumah kap sárgát időhúzásért, Uros Lazics pedig reklamálásért

90. perc Letelt a rendes játékidő, öt perc a ráadás

88. perc Milovanovics a felső lécre fejeli a labdát a szöglet után

87. perc NINCS GÓL! Mirkovics eltalálja a sarkot, balra vetődik és védi Milos Vulics lövését

86. perc Cissé kezére pattan a labda, tizenegyes a TSC-nek!

85. percCissé, Ergelas és Cvetkovics kakaskodik, mindhárman sárga lapot kapnak

83. perc OTT AZ EGYENLÍTÉS, MÉGHOZZÁ OLLÓZÓS GÓLLAL- egy bal oldali beadás után Uros Milovanovicshoz fejelnek egy labdát, aki ollózva öt méterről a kapu jobb oldalába lő. Pazar mozdulat, gyönyörű gól!

82. perc Csirjak a labda helyett Vulics lábát találja el, már villan is a sárga lap

77. perc A gólszerzőLazics tör be a tizenhatosba, éles szögből lő, de Sztojics bokkolja a próbálkozását

76. perc Újabb csere a vendégeknél: Jo hagyja el a pályát, helyére Frane Csirjak érkezik

70. percHármas csere a hazaiaknál is: Petar Sztanicsot az észak-macedón Martin Mircsevcszki váltja, Nemanja Petrovics helylére Alekszandar Csirkovics érkezik, Milos Pantovicsot pedig Vukasin Krszticsnek adja át a helyét

64. percHármas csere a vendégeknél: Adeshina helyére Momcsilovics érkezik, Karaklajicsot Marko Scsepovics váltja, míg a csapatkapitány Adem Ljajics a szalagot és a helyét is Soumah-nak adja át

61. perc ÓRIÁSIT VÉD A TSC KAPUSA - egy gyors vendégakció végén Jo került szembe Szimiccsel, tizenkét méterről azonban nem helyezte jól a lövést, így a TSC kapusa védett

57. perc Floro kap sárga lapot

55. perc GÓL, VEZETNEK A VENDÉGEK - nem figyelt a TSC védelme, Uros Lazics kapott egy remek kiugratást a csereként beállt Ergelastól, kicselezte Szimicset, és szerencséje is volt, hiszen a bal kapufáról befelé pattant a labda

53. perc Pantovics indul meg befelé a bal oldalon, majd tizenhét méterről a bal kapufa mellé lő

51. perc Jo csak szabálytalanul képes megállítani a kapu felé induló Sztanicsot, amiért jár a sárga lap a koreai játékosnak

50. perc Karaklajics, majd Ergelas lövését kell szögletre ütnie Szimics kapusnak, aki bebizonyította, hogy remek vétel volt a nyáron

48. perc Sztanics harcol ki egy jobb oldali szögletet, amit Vulics adott be, de a vendégvédők a helyükön voltak

46. perc Elkezdődött a második félidő

46. perc Nikola Bogadnovszki helyett Mitar Ergelas érkezik a második félidőre a vendégeknél

45+2. perc Vége az első félidőnek: a helyzeteket tekintve, csoda, hogy nem született gólt

45 +1. perc EZ HOGY MARADT KI?! Cvetkovics viharzott el a jobb oldalon, okosan visszagurított, de a kaputól tizenegy méterre álló Sztanics senkitől sem zavartatva méterekkel fölé lő, Cvetkovics mérgében a levegőt üti

45. perc Adeshina a passz után elkaszálta Sztanicsot, amiért utólag megkapja a sárga lapját

44. perc Ifet Djakovac kap jó labdát Sztanicstól, tizenöt méterről rá is lövi, nem sokkal megy el a labda a bal kapufa mellett

43. perc Adem Ljajicsvégzi el a szabadrúgást, nem is akárhogy,Szmics csak nézte, ahogy a sorfal beleér a labdába, és így a labda nem a bal felsőben köt ki

42. perc Milos Vulics is kap egy sárga lapot, Bogdanovszkit rúgta fel huszonhat méterre a kaputól

40. perc Egy gyors akció végén PetarSztanics tör be a tizenhatosba, úgy tünt, hogy Jo a támaszkodó lábát rúgta meg, emiatt esett el a TSC középpályása, de a játékvezető és a VAR-szoba is továbbot intett

37. perc Folyamatosan támad a TSC, ezúttalJovanovics harcol ki egy szögletet, de Sztojicsnak magas a labda

31. perc Gyors ellentámadást indítana a Novi Pazar, de Nemanja Sztojics felrúgja t, így ő kapja a mérkőzés első sárga lapját. Lazetics dühöng, mivel tudja, ez azt jelenti, hogy nem számíthat a csapat egyik legjobbjára a szerdai, Crvena zvezda elleni rangadón

18. percHELYZET A MÁSIK OLDALON IS! Szimics is bemutat egy bravúrt: Adem Ljajics teszi tovább a labdát egyből Adeshinához, aki 18 méterről lő, de a hazai kapus szögletre üti a labdát

15. percHATALMAS HELYZET MARADT KI! Nemanja Petrovics ad balról középre, Milos Pantovics öt méterről a földre fejeli a labdát, Mirkovics kapus a felső lécre üti a fejest. A szöglet után is Mirkovics véd, alaposan megdolgoztatják most a hazaiak a kapust

13. perc Milovanovics és Cisséfejelnek össze a vendégek tizenhatosában, a hazaiak játékosa lent marad a földön,de az ápolás után folytatja a játékot

Milan Radinra ezúttal nem számíthat Zsarko Lazetics, ugyanis a középpályás sárga lapok miatt kénytelen kihagyni a mai mérkőzést

3. perc Két szögletet is rúghattak a vendégek, de a hazaiak védelme mindkétszer jól helyezkedett, s végól a Sztojics elleni szabálytalanság után a hazaiaké a labda

1. perc A vendégek indították útjára a labdát

Kékben a TSC, a vendégek sárga szerelésben lépnek pályára. A találkozó előtt ezúttal is szólt a Nélküled, s már a Kék Betyárok is ott vannak a lelátón, nem úgy, mint az európa-ligás meccsen a Freiburg ellen, amikor az UEFA büntetése miatt öt szektort be kellett zárniuk a topolyaiaknak.

A mérkőzés 19 órakor kezdődik!

ELŐZMÉNYEK

A tíz mérkőzés után hat győzelemmel, három döntetlennel egy vereséggel harmadik helyezett Topolyai SC a tizenegy meccs után öt-öt győzelemmel és vereséggel és egy döntetlennel hetedik Novi Pazart fogadja a szerb első osztály 13. fordulójában.

KÖSZÖNTJÜK OLVASÓINKAT A TOPOLYAI SC–NOVI PAZAR SZERB ÉLVONALBELI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ KÖZVETÍTÉSÉBEN!