A ráadásban hullajtott el két pontot az éllovas Topolya

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.09.30. 18:57
Fotó: TSC, archív
Nem sikerült megszereznie hetedik győzelmét a Topolyai Sport Clubnak a szerb Szuperliga 2023–2024-es idényében: a TSC a lucsani Mladoszt vendégeként 1–1-es döntetlent játszott. A hazaiak a 90+2. percben harcolták ki az egy pontot.

SZERB SZUPERLIGA
10. FORDULÓ
MLADOSZT LUCSANI–TOPOLYAI SC 1–1
(0–1)
Lucsani, Ifjúság Stadion. V: IvanSztamenkovics
Mladoszt: Sztamenkovics - Jokszimovics, Lekovics (Udovicsics, 70.), Milosevics, N. Csirkovics - Tomics, Eze (Szremcsevics, 70.), Tumbaszevics, Varjacsics - Velicskovics, Dognimani (Zsunics, 90+6. perc). Vezetőedző: Igor Szavics
TSC: Szimics - Calusic, Antonics, Sztojics, Cvetkovics - Petrovics, Radin (Kuveljics, 85.), Sztanics (A. Csirkovics, 67.), Djakovac - Jovanovics, Pantovics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Tumbaszevics (90+2.), ill. Pantovics (29.)

Előbb az európai kupaszereplések, majd a koszovói zavargások miatt halasztották el a TSC két mérkőzését: a Crvena zvezda, valamint a Napredak elleni találkozó is elmaradt, így a topolyaiak a hetedik forduló után a nyolcadikban és a kilencedikben sem léptek pályára. Ennek egyáltalán nem örült Zsarko Lazetics, a TSC vezetőedzője, aki nemtetszésének hangot is adott, mivel csapata a halasztások miatt egy hét alatt három mérkőzést is játszik majd, ugyanis csütörtökön az Olimpiakosz lesz a vendég a TSC Arénában.

A szerb Szuperliga 10. fordulójában az éllovas topolyaiak Lucsaniban léptek pályára a helyi Mladoszt ellen, amely az előkelő ötödik helyen várta a mérkőzést. A hazaiak védekezésre és ellentámadásokra rendelkeztek be, de ez nem lepte meg a TSC-t, amely mezőnyfölényt harcolt ki, s csak idő kérdése volt, mikor szerzi meg a vezetést. Ez a 29. percben következett be, amikor Szasa Jovanovics jobb oldali beadását Marko Pantovics senkitől sem zavartatva nyolc méterről a kapu jobb oldalába fejelt. Nem sokkal később a vendégek megduplázhatták volna az előnyüket, de Petar Sztanics szöglete után Josip Calusic fejese a felső lécen csattant.

A második félidőben a hazaiak támadóbban léptek fel, de Nikola Szimics kapusnak így sem nagyon akadt dolga, leszámítva Tumbaszevics és Varjacsics fejesét, míg a hazai kapusnak bravúrt kellett bemutatnia Szasa Jovanovics lövésekor, amikor Sztamenkovics lábbal védett. A bírói ráadás második percében egy jobb oldali szöglet után Janko Tumbaszevics ugrott a legmagasabbra, és egyenlített.

A TSC a döntetlen ellenére továbbra is az első helyen áll a tizenhat csapatos szerb bajnokságban: a topolyaiak 20 pontot gyűjtöttek, eggyel többet, mint a második helyezett belgrádi Partizan, amely egy mérkőzéssel kevesebbet játszott. A Topolyai SC legközelebb csütörtökön lép pályára, amikor az athéni Olympiakoszt fogadja a TSC Arénában, utána pedig a szabadkai Szpartak lesz az ellenfele a bajnokságban. 1–1

90+10. Vége a mérkőzésnek

90+8. percVarjacsics kerül helyzetbe, a léc alá bombáz, de Szimics bravúrral szögletre üti a labdát

90+2. perc EGYENLÍT A MLADOSZT! Janko Tumbaszevics a gólszerző. Egy jobb oldali szöglet után a TSC-t is megjárt középpályás nyolc méterről a kapu jobb oldalába fejel

90. perc Letelt a rendes játékidő, öt perc lesz a ráadás

90. perc A TSC kispadján ülő Cvetinovics és Miloszavljevics is piros lapot kap reklamálásért

85. perc Radin megsérül, nem tudja folytatni, helyére Nikola Kuveljics érkezik

83. perc Hatalmas lehetőség marad ki a vendégek részéről - Csirkovics szemtől szembe kerül a kapussal, de nem lő, helyette középre gurít, de nincs érkező csapattárs

78. perc Tumbaszevics és Varjacsics fejesét is hárítania kell Szimicsnek - ezek most egyértelműen a hazaiak percei

76. perc Udovicics esik össze a TSC tizenhatosában, tizenegyest követelnek a hazaiak, helyette NikolaCsirkovics kap egy sárga lapot reklamálásért

70. perc Uros Szremcsevics jön be Eze helyére, Nikola Lekovicsot pedig Zsarko Udovicsics váltja.

68. perc Jovanovics lép ki a védők közül, sikerül is lőnie, de a 38 éves Sztamenkovics kapus lábbal hárít

67. perc Alekszandar Csirkovics lép pályára Petar Sztanics helyett a TSC-ben

A TSC védelme az idegenbeli találkozókon remekül teljesít: eddig három mérkőzést játszott vendégként a topolyai együttes, hét gólt lőtt és egyet se kapott.

57. perc Sztanicsot rúgja fel NikolaCsirkovics, és mivel egy akciót állított meg szabálytalanul, jár neki a sárga lap

53. perc Radin kapott egy rúgást, perceken át ápolni kellett, de a 31 éves játékost kemény fából faragták, folytatja a mérkőzést

48. perc Egy bal oldali felívelés során a TSC védői megfeledkeztek Eze Patric Fridayről, aki azonban méterekkel a kapu fölé fejelt

46. perc Elkezdődött a második félidő, egyik edző sem cserélt a szünetben

Megérdemelten vezet a TSC az első negyvenöt perc után: a vendégek ötször lőttek kapura, a hazaiak kétszer.

45. perc Vége az első félidőnek

40. perc Sztojics becsúszása ütemet téveszt, 19 méterről végezhetett el Tumbaszevics szabadrúgást, de a sorfalba lőtte a labdát

35. perc Sztanics szöglete után a rövid saroknál felugró Calusic a felső lécre fejeli a labdát

31. perc Marko Tomics csúszik be két lábban Radinnak, ő kapja a mérkőzés első sárga lapját

29. perc VEZET A TSC! Milos Pantovics a gólszerző. Djakovac és Jovanovics volt a labda útja, utóbbi jobbról adott középre, ahol a védők megfeledkeztek a TSC csatáráról, aki nyolc méterről a jobb sarokba fejelt

26. perc Három átadás után a hazaiak kapuja előtt volt a TSC, Pantovics mindjárt lő is 18 méterről, de a védők blokkolták a próbálkozását

18. perc Egy kifejelt labdát Djakovac szelidít meg, majd külsővel, 16 méterről megcélozza a bal alsót, nem sokkal ment mellé

Negyedórányi játék után jól látszik, hogy a hazaiak védekezésre és ellentámadásokra építik a játékukat, de a TSC védelme egyelőre időben visszaér, így a Mladoszt nem tudott helyzetet kialakítani.

12. perc Néhány pontos átadás után Dognimani harcolt ki lövőhelyzetet magának, de húsz méterről csúnyán föl lőtt. Mindenesetre Lazeticsnek már az sem tetszett, hogy a játékosai hagyták lőni a csatárt.

8. perc Sztanics adta be a szögletet, s két topolyai is centiméterekkel maradt le a labdáról, s a hazai védők végül felszabadítottak

7. percEgy gyors akció végén Jovanovics harcol ki egy szögletet a TSC-nek

2. perc Radin veszíti el a labdát a félpályánál, és hogy a Mladoszt ne tudjon gyors ellentámadást indítani, lebirkózza a hazaiak középpályását. Sárga lap nem, de figyelmeztetés jár érte

1. perc Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát

Kék szerelésben a Mladoszt játékosai, a TSC fehér szerelésben lép pályára.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A koszovói zavargások miatt, amely során több szerb állampolgár is elhunyt, a szerb kormány gyásznapot rendelt el szeptember 27-re, így a teljes, hétközi fordulót elhalasztották, a tizedik játéknap mérkőzését pedig előbbre hozták: emiatt a TSC nem vasárnap, hanem szombaton lép pályára a Mladoszt ellen, ami jól is jött a topolyaiaknak, hiszen október 5-én, csütörtökön már a görög Olimpiakoszt fogadják az Európa-liga A csoportjának második fordulójában.