Labdarúgás: szegedi csapat is részt vesz a gyermekotthonok világbajnokságán

Vágólapra másolva!
2023.08.01. 11:30
A szegedi Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató csapata is részt vesz a gyermekotthonok 8. labdarúgó-világbajnokságán, amelyet jövő szombaton és vasárnap rendeznek Varsóban.

A szervezők közlése szerint a korábbi hét kiírás során 45 ország több mint 2000 otthonban élő gyermekét látták vendégül, a mostani torna pedig három év szünet után az első lesz, miután a koronavírus-járvány eddig meghiúsította a rendezést.

A rendezők szerint a torna évről évre bizonyítja, hogy a futball képes megváltoztatni a gyermekek életét, láthatják, hogy a sport segítségével jobb esélyük van elindulni az életben.

A szegedi Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató csapata mellett 24 együttes vesz részt a lengyelországi viadalon, a játékosok 17 éven aluli lányok és fiúk. A mérkőzéseket a Legia Warszawa stadionjában bonyolítják le.

Az eseménynek – amely az Európai Labdarúgó-szövetség gyermekalapjának támogatásával valósulhat meg – sztárvendégei is lesznek, és a résztvevő országok nagykövetei, diplomatái is kilátogatnak a találkozókra.

Legfrissebb hírek

Nincs több kérdés, Donnarumma a Man. City új kapusa – hivatalos

Angol labdarúgás
20 órája

Manchesterből igazolt BL-győztes védőt az Inter – hivatalos

Olasz labdarúgás
20 órája

Végül nem Sallaiékhoz, de távozott a Man. City legsikeresebb kapusa – hivatalos

Angol labdarúgás
21 órája

Labdarúgás: huszonegy fiatal játszott az NB I 6. fordulójában

Utánpótlássport
22 órája

Jackson mégis a Bayernben folytatja, a Pool egyik üzlete kútba esett – így telt a transzferpiac záró napja az elitligákban

Minden más foci
Tegnap, 1:30

Szoboszlai duplán átvette Alexander-Arnold helyét – a nemzetközi sajtó is áradozik a Liverpool hőséről

Légiósok
2025.09.01. 07:52

Sohasem adta fel – 60 éves lenne Simon Tibor

Népsport
2025.09.01. 06:42

Balhátvéd távozott a Liverpooltól; lemondott Jacksonról a Bayern – vasárnapi transzferhíradó

Minden más foci
2025.08.31. 23:22
Ezek is érdekelhetik