Gyász: lezuhant a lelátóról és meghalt egy ember a River Plate meccsén

Vágólapra másolva!
2023.06.04. 09:24
null
Lezuhant a Monumental Stadion lelátójáról és meghalt egy szurkoló a River Plate bajnokiján (Fotó: Getty Images)
Félbeszakadt az argentin élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában rendezett River Plate–Defensa y Justicia mérkőzés, miután egy szurkoló lezuhant a lelátóról és életét vesztette.

A Buenos Aires-i Monumental Stadionban rendezett mérkőzés 26. percében – 0–0-s állásánál – történt eset után a River Plate közleménye szerint az orvosi szolgálat azonnal megérkezett a helyszínre a biztonsági szervekkel együtt, de az 50-es éveiben járó férfi életét már nem tudták megmenteni.

A közleményben kitértek rá, hogy a bérlettel rendelkező elhunyt férfi szektora 90 százalékban tele volt, s megállapították, hogy a tragédiába nem avatkozott bele senki, a férfi körül a lelátón nem volt erőszakos helyzet.

A tragédia után a stadiont kiürítették és 24 órára – a nyomozás és a bizonyítékszerzés idejére – lezárták, így a mérkőzés csak ezt követően folytatódhat.

 

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Varga Ákos motorversenyző

Egyéb autó-motor
23 órája

Guardiola csaphat le a világbajnok középpályásra – sajtóhír

Angol labdarúgás
Tegnap, 13:59

Tragédia, kiesett a 11. emeletről a 35-szörös válogatott csatár

Minden más foci
2025.04.16. 11:42

A jövő csütörtökön temetik Budai Miklóst

Egyéb egyéni
2025.04.14. 20:39

A polgárháborúban vesztette életét a kétszeres világbajnok atléta

Atlétika
2025.04.14. 08:18

Gyász: elhunyt Soós István, a ZTE egykori labdarúgója

Labdarúgó NB I
2025.04.13. 19:12

Tragédia és botrány Chilében, nem folytatják a Libertadores-kupa-mérkőzést

Minden más foci
2025.04.11. 10:07

Minden idők egyik legjobbja távozott el – Thury Gábor nekrológja Sterbinszky Amáliáról

Kézilabda
2025.04.03. 23:03
Ezek is érdekelhetik