U17-es Eb: Anglia a győzelmével továbbjutott, az olaszok megint kikaptak

D. Á.D. Á.
2023.05.21. 22:16
(Fotó: uefa.com)
A hazai rendezésű U17-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének 2. fordulójában Svájc 2–1-re legyőzte Horvátországot, a spanyol válogatott pedig 3–1-es sikert aratott Szlovénia ellen. Olaszország két góllal kikapott Szerbiától, Anglia 4–1-re nyert Hollandia ellen.

Nem volt kérdés a B-csoportban a Spanyolország–Szlovénia összecsapáson, már az 50. percben három góllal vezettek a spanyolok. A második félidőben még szépítettek a szlovénok, így alakult ki a 3–1-es végeredmény. Spanyolországnak hat, a szlovén válogatottnak három pontja van két kör után.

A csoport esti mérkőzésén a szerb csapat kétgólos diadalt aratott Olaszországgal szemben, amelynek továbbra sincs pontja.

A D-csoportban Svájc szoros meccset vívott Horvátországgal, az állás sokáig 1–1 volt. A 83. percben a 15 éves bázeli védőnek, Marvin Akahomennek köszönhetően a svájciak megszerezték a győztes gólt, így továbbra is hibátlanok.

Százszázalékos maradt az angol válogatott is, amely 4–1-re nyert Hollandia ellen. Így gyakorlatilag biztossá vált, hogy az angolok és svájciak ott lesznek az egyenes kieséses szakaszban, már csak az a kérdés, melyik nemzet végez csoportgyőztesént.

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT
Spanyolország–Szlovénia 3–1
(Új Hidegkuti Nándor Stadion)
Szerbia–Olaszország 2–0 (Új Hidegkuti Nándor Stadion)
D-CSOPORT
Horvátország–Svájc 1–2
(Debrecen)
Hollandia–Anglia 1–4 (Debrecen)

A B-csoport állása: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Szlovénia 3 (5–5), 3. Szerbia (4–4), 4. Olaszország 0
A D-csoport állása: 1. Anglia 6 pont (5–1), 2. Svájc 6 (4–1), 3. Horvátország 0 (1–3), 4. Hollandia 0 (1–6)