A Topolya egy góllal kikapott a Crvena zvezdától

TŐKE JÁNOSTŐKE JÁNOS
2023.03.07. 18:30
Jelentős késéssel kezdődött a szerb Szuperliga 25. fordulójának rangadója a TSC Arénában, ugyanis a találkozó elején többször is elment az áram a Topolyai SC és a Crvena zvezda mérkőzésén. Hosszabb szünet után helyreállt a világítás, aminek inkább a vendégek örülhettek, mert érvényesíteni tudták a papírformát, s hatalmas küzdelemben Alekszandar Pesics góljaival 2–1-re nyertek.

TSC:
V. Ilics – Sztojkovics, Sztojics, Calusic – Cvetkovics, Radin, Djakovac, Miloszavljevics, Petrovics – Ratkov, L. Ilics. Vezetőedző: Zsarko Lazetics
Crvena zvezda:
Borjan – Rodics, Lekovics, Dragovics, Vigo – Mijailovics, Kangwa (V. Nikolics, 54.) – Sztefan Mitrovics (Azarov, 69.), Kanga (Katai, 69.), Bukari – Pesics. Vezetőedző: Milos Milojevics
Gólszerző: Ratkov (70.), ill. Pesics (20., 46.)

Miután helyreállt a világítás, a 3. perctől folytatódott a találkozó. A huszadik percben a vendégek Alekszandar Pesics egyéni akciója után megszerezték a vezetést: a csatár befűzte Arandjel Sztojkovicsot, majd külsővel 15 méterről a jobb alsóba lőtt. Öt perccel a gól után Ivan Miloszavljevics egyenlíthetett volna, de Ifet Djakovac beadása után hat méterről az üres kapu mellé lőtt. A bírói ráadásban a vendégek kapusa, Milan Borjan lábbal mentett Petar Ratkov elől, s a labda Sztojkovics elé került, aki célba is vette az üres kaput, azonban a védők közül Sztefan Lekovics idejében visszaért, és a gólvonal előtt mentett.

Egy perc múlt el a második félidőből, amikor a Crvena zvezda megszerezte második gólját. Gyors akció végén Pesics a Kangwától kapott labdát 15 méterről egyből a bal alsóba lőtte. A 70. percben sikerült a szépítés a hazaiaknak: Luka Ilics remek labdát adott Petar Ratkovnak, aki tíz méterről a kapu közepébe bombázott. A TSC hiába próbált meg cserékkel még támadóbban fellépni, a hazaiaknak nem sikerült egyenlíteniük. 1–2

A TSC huszonöt forduló alatt 49 pontot gyűjtött, ezzel a negyedik helyen áll a bajnokságban. Az észak-bácskai együttes a következő fordulóban a lazarevaci Kolubara vendége lesz, amely a nyolcadik pozíciót foglalja el a tizenhat csapatos Szuperligában.

90+8. perc: ITT A MECCS VÉGE!

90+7. perc: Katai reklamálásért kap sárga lapot.

90+6. perc: Cvetkovics kezére pattan a labda, de nincs tizenegyes a vendégeknek, a VAR is megerősíti a döntést.

90+4. perc: Katai hagy ki egy ordító helyzetet, Ilics kapus már verve volt, de a csatár nyolc méterről csúnyán fölé lő.

90+2. perc: Szőke húzza vissza Katait, jár érte a sárga lap.

90. perc: hét perc a ráadás.

89. perc: Pesics lő 9 méterről, Ilics szögletre üti a rövid sarokba tartó labdát.

88. perc: Ilics nem is folytatja, Szőke Adrián áll be a helyére.

86. perc: Luka Ilics bal lába kap görcsöt, azonnal segítséget kér, egy zvezdás siet oda.

84. perc: Milan Rodics le, Egor Prucev be a vendégeknél.

81. perc: Katai lő 17-ről, de Ilics hárítja a bal alsó sarokba tartó lövést.

79. perc: Ratkov esik el a 16-osban, de nincs tizenegyes, Lekovics nem volt szabálytalan a játékvezető szerint.

Teljesen támadó formációt vesz fel a TSC, megpróbál a hazai csapat egyenlíteni.

78. perc: Milan Radin le, Nikola Kuveljics le a hazaiaknál.

74. perc: Arandjel Sztojkovics és Ivan Miloszavljevics le, Martin Mircsevszki és Sztefan Vukics be.

70. PERC PETAR RATKOV SZÉPÍT! Ilics passzát kissé jobbról, tízről jobbal a léc alá varrja. Ez igen, szép gól: 1–2!

69. perc Alekszandar Katai Kangát, Iralki Azarov Mitrovicsot váltja a vendégeknél.

63. perc Nagyon szépen jön ki a frissiben felépült kapus Ratkov elé az ötösre, Ilics amúgy nem is rossz ütempasszára.

60. perc Miloszavljevics lő ballal a bal alsó felé kissé jobbról, 15-ről, Borjan vetődve fogja a labdát. A kapufával is ütközött, ápolás.

57. perc Oszman Bukari is kap egy sárga lapot, reklamálhatott.

54. perc Veljko Nikolics be, Kangwa le.

53. perc Ivan Miloszavljevics kap sárga lapot Mitrovics felrúgásáért.

51. perc Bukari jobb oldali beadása éppen csak magas középen Pesicsnek!

46. PERC ALEKSZANDAR PESICS MEG EGY GÓLLAL! Kangwa jobbal a 16-os elől Pesicshez passzol, aki középről, 15-ről jobbal azonnal a bal alsó sarokba lő. 2–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

Görögtűzzel, petárdával ünnepelnek a vendégek.

E párharc legjobb góllövői:
Mirko Ivanics 5
Milan Pavkov 4
Alekszandar Katai 4
Veljko Simics 3
Nenad Lukics 2

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+1. perc NEM IGAZ! Lekovics eléri az üres kapu előtt Sztojkovics 30 méteres lövését... Ratkov elől a kifutó, becsúszó kapus a hazai középpályás elé mentett, aki azonnal lőtt, de nem elég pontosan.

45. perc EZ SINCS BENT... Ilics jobbal hétről a kapusba pazarolja Djakovac passzát, a lecsorgó labda az érkező Radinról az üres kapu bal sarka mellé csorog.

Pesics 30 éves, játszott az Atalantában is, egyszeres válogatott.

40. perc Petkovics passzát Djakovac az ötös bal sarkának előteréből ballal feladja a kapusnak.

36. perc Josip Calusic kap sárga lapot a meginduló Kanga ellökéséért.

36. perc Hazai helyzet ismét, Djakovac beadása után Ratkov középre fejelt labdáját Dragovic kirúgja akrobatikus mozdulattal a kapu torkában a gólra éhes Ilics elől!

32. perc Cvetkovics jobbról jobbal középre ad, Ilics futtából jobbal a bal alsó mellé lő. Nem sokkal, kissé jobbról, 12 méterről.

29. perc Szrdjan Mijailovics kap sárga lapot Ratkov elkaszálásáért.

25. PERC HÁT EZ HOGYAN MARADT KI?! Ratkov elrobog a bal szélen, az ötös bal sarkáról ballal remekül ad középre, hatról jobbal Miloszavljevics az üres kapu bal sarka mellé lő. Félmagasan.

22. perc Djakovac balról tízről, éles szögből kapura lő, de véd szépen a vb-n is látott Borjan kapus.

20. PERC VEZET A CZ, ALEKSZANDAR PESICS! Bukari passzával négy hazai játékos között megindul, kicselezi Sztojkovicsot, és kissé jobbról, 15-ről jobbal a jobb, azaz a kapu túlsó alsó sarkába tekeri a labdát. 0–1!

18. perc Hazai helyzet, elfut a bal szélen Petkovics, ballal szépen ad középre, hétről jobbal Cvetkovics a bal sarok mellé lő azonban.

15. perc Kanga kap sárga lapot, utánarúgott az őt ellökő Radinnak.

A pályán mezőnyharc.

8. perc Luka Ilicsnek sárga lap Mijailovics lekönyökléséért.

7. perc
Kangwa futtatja a jobb szélen Bukarit, majd a visszakapott labdát jobbal 27-ról a jobb sarok mellé nyesi.

3. perc FOLYTATJUK! Ide tekerték vissza az órát.

Az utolsó hír az, hogy folytatják, mindenki beleegyezett, de ha megint megszakad, akkor holnapra halasztják a mérkőzést.

Ismét pályán a játékosok.

A klubelnököknek és az edzőknek is nyilatkozniuk kell, hogy ilyen feltételek mellett folytatják-e. Bekapcsoltak egy áramfejlesztőt, amely viszont nem fogja bírni a meccs végéig, és akkor megszakad majd a bajnoki valamikor...

A friss válogatott keret

Egyelőre hosszabb szünet elé nézünk, kérdéses hogy folytatják-e.

15. perc Totális sötétség.
Előtte egy percig ment a játék, de most ismét az öltözőbe vonulnak a felek.

10. perc Közben kiderült: a Cz kispadján több hivatalos személy ült, mint lehetett volna.

Minden második reflektor kialudt, a játékvezető arra kérte a csapatokat, hogy hagyják el a pályát.

4. perc Félhomály a stadionban, egy egy ilyen meccs...

1. perc Ratkov máris helyzetben az ötös bal sarka előtt Djakovac passzával, de les.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Kis csúszás lesz, nincs kapcsolat a VAR-szobával.

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek piros-fehér mezben és fehér nadrágban.

Eltiltott: Szasa Jovanovics és Goran Antonic itt, Sztrahinja Erakovics ott.

„Ha abban reménykedünk, hogy a Crvena zvezda fáradt lesz a belgrádi örökrangadó miatt, akkor elfelejthetjük a jó eredményt. Készen állunk a találkozóra, s bízunk benne, hogy egy jó mérkőzést játszunk majd. Egyedül Szasa Jovanovicsra nem számíthatok a mérkőzésen, a többiek mind bevethetők”. Lazetics a meccs előtt.

Az élcsoport: 1. Crvena zvezda 66 pont (24 mérk.), 2. Partizan 50 (50−22, 24), 3. Csukaricski 50 (46−26), 4. Topolya 49 (24)

TELT HÁZ ELŐTT fogadja kedden a bajnok Crvena zvezdát a szerb élvonalban a Topolyai SC. Mindkét együttes jó formában van, a vendégek a legutóbbi négy mérkőzésüket megnyerték, míg a TSC mérlege ebben az időszakban három győzelem és egy döntetlen. A Crvena zvezda pénteken megnyerte a belgrádi rangadót a Partizan ellen, s egyre közelebb kerül a címvédéshez. Bravúr lenne Zsarko Lazetics vezetőedző együttesének pontszerzése kedden, igaz, az ősszel idegenben sikerült neki: a Rajko Mitics Stadionban 1−1-es döntetlent ért el

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A TSC–CZ MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!