Fontos győzelmet aratott idegenben a Topolya

2023.02.19. 15:00
Fotó: Pócs Attila/TSC
A szerb labdarúgó Szuperliga 22. fordulójában a Mladoszt GAT otthonában 2–1-re nyert a Topolya.

SZERB SZUPERLIGA
22. FORDULÓ
Mladoszt GAT–Topolyai SC 1–2 (1–2)
Újvidék,
Karadjordje Stadion, 1500 néző. V: N. Minakovics
Mladoszt GAT:
Milojevics – M. Ilics, Csoszics, Hackman, N. Jankovics – No. Makszimovics (Szasa Markovics, 73.), Denics – Gall (I. Babics, a szünetben), Mituljikics (Jocsics, a szünetben), Cristian (Arszics, 75.) – Milics (Vidakov, 75.). Vezetődző: Ljubomir Risztovszki
TSC:
V. Ilics – Calusic, Sztojics, Antonics – Radin – Cvetkovics (Sztojkovics, 73.), L. Ilics (Kuveljics, 85.), Djakovac, Petrovics – Jovanovics, Ratkov. Vezetődző: Zsarko Lazetics
Gólszerző: Denics (11.), ill. Djakovac (16. – 11-esből), Ratkov (31.)
Kiállítva: Hackman (40.)

Az előző fordulóban a Partizant saját közönsége előtt, 4–0-s győzelemmel megszégyenítő Mladoszt GAT vendégeként lépett pályára a Topolyai Sport Club.

Az újvidéki találkozón a hazaiak hamar megszerezték a vezetést, azonban a TSC jó negyedórán belül egyenlített, majd a félidő hajrájában emberelőnybe is került, s végül magabiztos, 2–1-es győzelmet jegyzett, ezzel pedig továbbra is őrzi harmadik helyét a táblázaton.

Néhány percnyi kölcsönös tapogatódzás után a hazaiak megszerezték a vezetést. Még csak a 11. percben jártunk, amikor a Mladoszt GAT második szöglete után Romain Gall labdázgatott a vendégek tizenhatosán belül, lövését sikerült blokkolnia Goran Antonicsnak, azonban Djordje Denics elé pattant a labda, aki hat méterről a kapu közepébe bombázott.

A gól utáni TSC-támadás során Miljan Ilics kezét érte a labda, a játékvezető és a segítői nem jeleztek semmit, de a VAR-szoba jelezte a kezezést, s miután Minakovics megnézte az esetet, tizenegyest ítélt a TSC javára, amit a 16. percben Ifet Djakovac magabiztosan értékesített: Milojevics hiába nyújtózkodott és találta el a sarkot, az erős és pontos lövést nem védhette. A 21. percben nem sok kellett, hogy a TSC megfordítsa az eredményt, ugyanis egy bal oldal akció során Nemanja Petrovics középre gurítását Szasa Jovanovics nem találta el, ám így lett jó az érkező Djakovacnak, aki azonban méterekkel a bal felső sarok fölé lőtt.

Ami nem sikerült Djakovacnak, összejött Petar Ratkovnak a 31. percben, amikor Szasa Jovanovics kiugratását hidegvérrel gurította Milojevics kapus mellett a kapuba, s ezzel megszerezte csapata második gólját a találkozón. A csatárnak, akiért a téli átigazolási időszakban az olasz Parma kétmillió eurót ajánlott, ez volt a hatodik gólja a Szuperligában. A 40. percben Minakovics játékvezető habozás nélkül piros lapot mutatott fel Hackmannek, aki visszahúzta a kapura törő Ratkovot – a VAR-szoba is megvizsgálta az esetet és megerősítette a döntést, így a Mladoszt GAT tíz emberrel folytatta a találkozót.

Ez rá is nyomta a hazaiak teljesítményére, ugyanis a második félidőben elsősorban a védekezéssel voltak elfoglalva, s csak ritkán jutottak el a TSC kapujáig, de csak szögletek jöttek össze, nagy helyzetet nem tudtak kialakítani.

A győzelemnek köszönhetően a TSC nemcsak megőrizte a harmadik helyét, hanem növelte is előnyét legfőbb üldözőivel szemben, ugyanis a belgrádi Csukaricski 3–0-s vereséget szenvedett a Crvena zvezdától, az újvidéki Vojvodina pedig csak egy pontot szerzett a lucsáni Mladoszt vendégeként, így Zsarko Lazetics gárdája a fővárosi együttest négy, a székvárosit pedig hét ponttal előzi meg.

A következő fordulóban a topolyai alakulat a TSC Arénában fogadja a szabadkai Spartacust, amely tizennyolc ponttal a 14. helyen áll.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Antonics elrúg a kapu elől egy kósza felívelés.

Három perc a ráadás.

88. perc Ratkov kap nagyot a 16-os előtt Djordje Csoszicstól.

88. perc
Kemény belépők a hajrában itt és ott is, nagyon töredezett a játék.

85. perc Luka Ilicsnek nem ment ma, Nikola Kuveljics váltja.

Titkos fegyver a kispadon. Egyelőre nem érett meg a helyzet az Újpesttől érkező Miroszlav Bjelos bevetésére. Korábban játszott az OFK Bacskában is.

Igen, a Vasasban és a Pápán is légióskodó Arszics! Közel 100 meccsen játszott a kis hazánkban.

75. perc Cristian helyére Lazar Arszics, Milics helyére Milan Vidakov fut be.

73. perc Szasa Markovics Makszimovicsot, Cvetkovicsot Arandjel Sztojkovics váltja.

71. perc
Sárga lap Novica Makszimovicsnak az előretörő Calusic ellökéséért.

Bombaüzlet? Az Anderlecht 1.2, a Parma 2 milliót adna az új Mario Mandzukicért. Aki Skóciában is kiköthet akár.

- Rangers are plotting a move for Serbian wonderkid Petar Ratkov.

- The striker is on the radar of top European clubs heading into the summer wind

68. perc Calusic odalép az ötös jobb sarkánál a gólra éhes Babicsnak, korner, előtte jobbal 22-ről nem sokkal lőtt a kapu bal sarka mellé Denics.

A volt TSC-s Grabezs ma nem kerettag.

Három Ilics is a pályán, egy Luka Ilicset tavaly ingyen engedett el a Topolya a mostani ellenfélhez, de már elengedték a 21 éves szélsőt.

61. perc Luka Ilics jobb oldali beadását fejeli ki Makszimovics szögletre, a középre adás után Jovanovics lő fölé.

59. perc Milos Cvetkovicsnak is sárga lap, belemenésért. A kontrázni akaró Babicsot ütötte el. A jobb oldali beadást hétről a kapushoz fejeli Milics.

53. perc Milan Radin az ellenfél 16-osa előtt durván szabálytalankodik, ez is sárga lap.

53. perc
Sárga lap Branimir Jocsicsnak, felrúgta Ratkovot.

53. perc Petkovics bal oldali beadását Radin ballal egy védőbe rúgja.

51. perc
Ratkov passzát Djakovac kissé jobbról, 13-ról jobbal nem tudja eltenni a jobbra vetődő kapus mellett.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Branimir Jocsics és Ilija Babics be, Jovan Mituljikics és Romain Gall le.

46 százalékban volt a hazaiaknál a labda, 4-szer lőttek kapura, 3-szor a kapu felületére. A másik oldalon ez az arány 7/4.

Nem játszhat ma a hazaiak legértékesebb védője, Sztrahinja Tanaszijevics, aki a Paris FC-ben és a Chievóban is légióskodott. A Partizan ellen kispados volt.

Ahogyan várták...

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Ratkov jobblábas, 18 méteres lövésére ráfekszik a bal sarok előtt Milojevics.

45. perc
A hazai kapus eladja a labdát, majd kivetődik Ratkov elé bátran az ötösre. Kis ápolás, két perc a ráadás.

43. perc Kissé balról jár a szabadrúgás, L. Ilics ballal a kapus elé lő.

A VAR megerősíti.

40. perc PIROS LAP, kiáll Emmanuel Hackman! Visszahúzta a 16-os előtt a kiugró, éppen róla leforduló Ratkovot.

39. perc Djordje Dedics kap sárga lapot Djakovac felrúgásáért.

38. perc A kipattanót jobbal 12-ről nem sokkal emeli a jobb alsó mellé Hackman. Aki togói.

Eltiltott: a topolyai Sztefan Vukics.

38. perc Hazai szabadrúgás kissé balról, 21-ről, Cristian jobbal nagy variálás után a sorfalba lő.

A legértékesebb hazai játékos is szélső, a Partizan-nevelés bosnyák Milan Savic személyében.

36. perc
A brazil légiós, Cristian átkeveredik a jobb szélre, két csel után kissé jobbról, 14-ről kapura lő, balra vetődve véd Ilics a kapufa tövében.

És ebben az idényben 4 meccsen 4 gólt vágott, 288 perc alatt.

33. perc Romain Gall kap sárga lapot Petrovics letalpalásáért. Gall egyszeres amerikai válogatott, szélső, neves amerikai csapatok mellett játszott a Lorient együttesében is.

A 6. Ratkov- és a 8. Djakovac-gól az idényben, jelentik a helyszínről.

31. PERC NO ÉS EGY PETAR RATKOV-GÓL! Az ötös jobb sarkáról jobbal a jobb alsóba lő a kapus jobb lába mellett, kiválóan passzol elé a 16-os előteréből ballal Jovanovics. 1–2!

30. perc A hazai jobbhátvéd, Jankovics felfutásai jelentenek némi felüdülést a nagy mezőnyharcban.

22. perc
Petrovics bal oldali beadását kifejeli a hazai Ilics, a következő beadást Djakovac estében jobbal 14-ről a léc fölé vágja!

19. perc Ilics kapus újabb szögletet kap el.

16. PERC IFET DJAKOVAC jobbal a jobb alsóba lő. A vetődő Milojevics majdnem elérte, de csak majdnem. 1–1!

Ilics volt a tettes, a spori a kis tv előtt, ez 11-es lesz akkor. BIZONY! És nem a rúgásért, hanem kezezés volt.

13. perc Egy védő magasra emelt lábbal majdnem lerúgja Cvetkovics fejét, hosszas VAR-vizsgálat.

11. PERC DE OTT A GÓL, Gall 13-ról ballal kapura lő három szép csel után, az ötösön álló Antonicsról az ötös jobb sarka előtt álló DENICSHEZ pattan a labda, aki ballal nagy erővel a kapu közepébe lő – a kapus lába között. 1–0!

11. perc Gall jobb oldali beadását rossz helyre fejeli az ötös bal sarkáról Cristian, blokkolnak a védők.

10. perc Gall megindul a jobb szélen, bedob egy szép cselt, de szereli őt a harciasan érkező Djakovac.

7. perc Jovanovics lő jobbal a léc fölé a 16-osról.

5. perc Petrovics bal oldali beadása nem az igazi.

4. perc Rossz hazai korner ismét, örül a jó 30 fős "betyársereg".

3. perc Egy szögletet harcoltak ki a hazaiak, de Veljko Ilics kapus magabiztosan szedte le a labdát a levegőben, és indította Luka Ilicset.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és piros nadrágban, a vendégek tiszta sötétkékben.

Jó 1500 néző lehet.

Újvidéken remek az idő, süt a nap. Finoman szólva sincs azonban telt ház.

Az élcsoport: 1. Crvena zvezda 60 pont, .Partizan 46 (21 mérk.), 3. Topolya 42 (21)

A Topolya az eddigi két tavaszi bajnokijából egyet elveszített, egyet pedig megnyert.

„Izgalmas mérkőzés vár ránk. A középpályán és a védelemben egyaránt nagyon kell figyelnünk, nehogy helyzetbe kerüljenek a Mladoszt támadói” − mondta sajtótájékoztatóján Zsarko Lazetics, a TSC vezetőedzője.

NOHA A TABELLA UTOLSÓ ELŐTTI helyezettjével, a Mladoszt GAT együttesével csap össze vasárnap a Topolyai SC, jó lesz vigyáznia, mert ellenfele a szerb élvonal előző fordulójában vendégként 4−0-ra kiütötte a Partizant.

Partizan-verő ellenfél ár a TSC-re. Izgalmas mérkőzést játszhat a szerb élvonalban vasárnap a Topolyai SC.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A MLADOSZT GAT–TSC MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!