Oroszország: ma sem tudtak dönteni, hogy elhagyják-e az UEFA-t

Vágólapra másolva!
2022.12.27. 11:24
null
A keddi ülésen sem mondták ki a szakítást az UEFA-val (Illusztráció: AFP)
Az Orosz Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága péntek után kedden sem tudott megállapodni abban a kérdésben, hogy a szervezet kilépjen-e az UEFA-ból, és csatlakozzon az ázsiai konföderációhoz (AFC) – írja a TASZSZ állami hírügynökség.

 

A végrehajtó bizottság pénteki ülését követően a szövetség elnöke, Alekszandr Djukov azt mondta, keddre halasztják a döntést a konföderációváltásról. A tanácskozást meg is tartották videokonferencia keretében, ám ezúttal sem született megállapodás.

„Az orosz szövetség úgy határozott, elhalasztja a végrehajtó bizottság szavazását az UEFA-ból való kilépésről és az AFC-hez való csatlakozásról” – közölték az orosz állami hírügynökséggel, hozzátéve, a voksolás időpontját 2022. december 31-ére tűzték ki.

Mint ismert, a FIFA és az UEFA februárban döntött úgy, hogy az Ukrajna elleni katonai agresszió miatt kizárja az orosz csapatokat és válogatottakat a nemzetközi tornákról. Májusban eldőlt, hogy nevezettek a 2022–2023-as idényben sem indulhatnak ezekben a sorozatokban, az európai szövetség emellett visszautasította a 2028-as vagy a 2032-es Eb megrendezésére irányuló orosz pályázatot.

Bár az orosz klubcsapatok számára az ázsiai Bajnokok Ligája anyagilag jóval kevésbé vonzó, mint az európai, a jelenleginél mindenképpen több bevételt hozna az ottani szereplés. A 2023-as katari Ázsia-kupa 24 fős mezőnye már kialakult, így ha zónát váltanak az oroszok, legközelebb a 2027-es szaúdi kontinenstornára vívhatnák ki a részvételt. (Miközben a 2026-os vb selejtezőiről nincsenek – egyelőre – kizárva.)

Az orosz válogatott legutóbb tavaly novemberben lépett pályára tétmérkőzésen, amikor világbajnoki selejtezőn 1–0-ra kikapott Horvátországban. A háború kezdete óta mindössze három korábbi szovjet tagköztársaság, Kirgizisztán (2–1), Tádzsikisztán (0–0) és Üzbegisztán (0–0) ellen játszott felkészülési meccset, rendre idegenben. November 19-én Szentpéterváron Bosznia-Hercegovinát látták volna vendégül az oroszok, ám a bosnyákok a széles körű hazai és nemzetközi tiltakozás miatt lemondták a találkozót.

Nem az oroszok lennének az elsők, akik kontinentális szövetséget váltanak. Korábban Izrael 1956-tól 1974-ig az AFC tagja volt. Miután onnan politikai nyomásra kizárták, dél-amerikai, európai és óceániai térségben is szerepelt vb-selejtezőkön, majd 1992-ben lépett be az UEFA-ba. Kazahsztán függetlenné válását követően először az ázsiai zónába lépett be, majd 2002-ben átkerült Európába, míg Ausztrália 2006-ban váltott Óceániából Ázsiába – ez utóbbi két ország sportszakmai okokból tett így.

Legfrissebb hírek

Az NHL szeretne orosz részvételt a hoki-vk-n

Amerikai sportok
2025.02.13. 16:59

Az oroszok 102 feltételezett doppingesetet jelentettek

Egyéb egyéni
2025.01.13. 12:59

Az orosz korcsolyázók is indulhatnak az olimpiai kvalifikáción

Téli sportok
2024.12.21. 12:24

Párizs 2024: két és fél millió rubel jár fejenként az olimpiai ezüstérmes orosz teniszezőknek

Tenisz
2024.12.21. 10:06

Rövid pályás úszó-vb: megkapták a vízumot a Budapesten induló orosz úszók

Úszás
2024.12.07. 15:03

Rövid pályás úszó-vb: akár harminc orosz is rajtolhat a Duna Arénában

Úszás
2024.11.26. 14:40

Kamutornákon, többek között kiskorúak részvételével termeli bevételeit a PSG, a Barca és a Serie A egyik főszponzora

Minden más foci
2024.10.22. 14:26

Putyin szerint törvénytelen az orosz sportolók kizárása

Egyéb egyéni
2024.10.18. 14:10
Ezek is érdekelhetik