Átigazolás: a PSG Eb-győztest szerződtet; az MU védője Sevillában folytatja – sajtóhír

Vágólapra másolva!
2022.08.03. 21:27
null
Renato Sanches eddig csatázott a PSG-vel, de immár a párizsiakat erősítheti (Fotó: Getty Images)
Egybehangzó sajtóhírek szerint három jelentősebb nemzetközi átigazolási ügy végére is pont került ma: a portugál Renato Sanches (Lille) a Paris Saint-Germainben, a brazil Alex Telles (Manchester United) a Sevillában, a spanyol Marc Cucurella (Brighton) pedig a Chelsea-ben folytatja karrierjét.   


Az Európa-bajnok portugál középpályás, Renato Sanches a Lille-nél építette fel újra a karrierjét – korábban ugyanis az elvárásokhoz képes csúnyán megbukott a Bayern Münchennél – és egy francia bajnoki címet is bezsebelt a klubbal. A nyár elején úgy tűnt, az olasz bajnok Milannál folytatja pályafutását, ám egybehangzó nemzetközi sajtóhírek szerint a PSG lett a befutó, amely 15 millió euró körüli összeget fizet Sanches játékjogáért.


Alex Telles nem tudott kiteljesedni a Manchester Unitednél az utóbbi években, a klub pedig ezen a nyáron szerződtette a posztjára a holland Tyrell Malaciát, ráadásul az angol válogatott Luke Shaw is ott van a keretben. A brazil balhátvédnek ezért nem volt maradása: az olasz transzferguru, Fabirzio Romano információi szerint a Sevillához szerződik, de csak kölcsönben. Sőt, a sevillai klubnak nem lesz vételi opciója sem Tellesre, aki így 2023 nyarán visszatér Manchesterbe.

A Sky Sports és Fabrizio Romano értesülései szerint a Marc Cucurella-ügy végére is pont került: a Brighton spanyol szélső védőjét jó ideje próbálja szerződtetni a Premier League-címvédő Manchester City, de Pep Guardioláék 40 millió eurónál többet nem szerettek volna adni a 24 esztendős játékosért, a Chelsea pedig túllicitálta őket – azon túl, hogy Cucurellával is megállapodott a személyes feltételekben.

A spanyol balhátvéd 52.5 millió euróért válthat klubot, s 2028-ig ír alá. Cucurella csütörtökön már Londonban lesz, hogy átessen az orvosi vizsgálatokon.


FRISSÍTÉS:

A Brighton szerda este a Twitter-oldalára rakott ki egy közleményt, melyben az áll, hogy a híreszelések ellenére egyetlen klubbal sem kötöttek megállapodást a spanyol labdarúgóról.
Legfrissebb hírek

„A sztár most a csapat, az egész közösség” – még mindig a PSG és Donnarumma szakításáról

Francia labdarúgás
6 órája

Klubot váltott Ausztráliában a világbajnok spanyol futballista

Minden más foci
9 órája

Rooney: A Manchester United rosszabb lett Amorim irányítása alatt

Angol labdarúgás
22 órája

„Rúgtam nekik pár gólt” – Mbappé üzent a Marseille-nek

Bajnokok Ligája
Tegnap, 15:22

A BBC-nél is Szoboszlaié lett az előző hónap legszebb gólja a Premier League-ben

Angol labdarúgás
Tegnap, 8:18

Guardiola: Még nem vagyunk készen, de lépésről lépésre haladunk

Angol labdarúgás
Tegnap, 7:27

Ligue 1: Negóék a hosszabbításban buktak el Strasbourgban

Francia labdarúgás
2025.09.14. 22:58

Arne Slot elmondta, miért cserélte le Kerkez Milost

Angol labdarúgás
2025.09.14. 20:46
Ezek is érdekelhetik