Női foci: egy évet is kihagyhat a Barca megműtött aranylabdása

M. D.M. D.
Vágólapra másolva!
2022.07.12. 17:54
null
Alexia Putellast jó darabig nem láthatjuk a futballpályán (Fotó: AFP)
Megműtötték Alexia Putellast, az FC Barcelona női labdarúgócsapatának aranylabdás klasszisát, akinek a felépülése 10-12 hónapot vesz majd igénybe – olvasható a katalán klub hivatalos honlapján.

 

A 28 éves középpályás a spanyol válogatott utolsó edzéseinek egyikén sérült meg a most zajló Európa-bajnokság előtt, s egyből lehetett tudni, hogy nagy a baj. A vizsgálatok később kimutatták, hogy 2021 aranylabdásának elszakadt az elülső keresztszalagja a bal térdében.

Putellas a spanyolok Finnország elleni csoportmérkőzését (4–1) még a helyszínen tekintette meg, de aztán visszarepült Barcelonába, ahol kedden megműtötték. A Barcelona közleménye szerint a kiváló futballista rehabilitációja 10-12 hónapig tart majd, így a következő idényt tulajdonképpen teljes egészében ki kell hagynia.

A nőknek a jövő nyáron világbajnokságot rendeznek Ausztráliában és Új-Zélandon, kérdés, hogy Putellas addigra felépül-e, és ha igen, akkor milyen állapotban lesz.

Legfrissebb hírek

Nézőcsúcsot dönt a Bayern München–Leverkusen női rangadó

Német labdarúgás
20 órája

Nemcsak a Barcelona, a VAR is besült a Rayo Vallecano otthonában

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 16:13

Yamal büntetője kevés volt, Madridban vesztette el hibátlan mérlegét a Barcelona

Spanyol labdarúgás
2025.08.31. 23:30

A Ferencváros csapata norvég ellenfelet kapott a női BL-ben

Bajnokok Ligája
2025.08.31. 12:43

Női futball: a Ferencváros továbbjutott a BL-selejtező második köréből

Bajnokok Ligája
2025.08.30. 21:24

A Ferencváros könnyed sikerrel kezdte a női BL-selejtezőket

Bajnokok Ligája
2025.08.27. 11:58

„Rendesen el kellene magyarázniuk a szabályt...” – Pedri az el Clásicón elmaradt tizenegyessel érvelt

Spanyol labdarúgás
2025.08.24. 09:04

Kétgólos hátrányból a ráadásban nyert a Barcelona a Levante otthonában

Spanyol labdarúgás
2025.08.23. 21:41
Ezek is érdekelhetik