NL: Vad II Istvánék is kellettek Kazahsztán második góljához

K. Zs., CS. B.K. Zs., CS. B.
2022.06.03. 23:00
A kazahok Abat Ajmbetov duplájával legyőzték Azerbajdzsánt (Fotó: Getty Images)
Kazahsztán 2–0-ra legyőzte Azerbajdzsánt, míg az UEFA által szankcionált Fehéroroszország 1–0-ra kikapott Szlovákiától a Nemzetek Ligája 1. fordulójában, a C-liga 3. csoportjában.

Az eseménytelen első félidő után a kazahok csatára, Abat Ajmbetov bekeményített: tíz perc alatt összehozott duplájával eldöntötte a mérkőzést. A 26 éves játékos második találatát egy ideig vizsgálták a VAR-szobában, de Vad II István végül a kezdőkör felé mutatott.

A D-liga kora esti mérkőzésén Lettország a hajrában szerzett gólokkal tette biztossá győzelmét Andorra ellen.

Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) március eleji döntése értelmében a fehérorosz válogatottnak minden hazai mérkőzését semleges helyszínen, zárt kapuk mögött kell lejátszania, mert az ország kulcsszerepet játszott Oroszország Ukrajna ellen indított háborújában. Így a Fehéroroszország–Szlovákia találkozóra Újvidéken, a Vojvodina stadionjában került sor. A 19 éves Tomás Suslov találatával 1–0-ra nyertek a szlovákok.

Moldova Liechtenstein elleni 2–0-s sikeréből góllal vette ki a részét a DAC játékosa, Ion Nicolaescu.

NEMZETEK LIGÁJA, 1. FORDULÓ
C-LIGA
3. CSOPORT

Kazahsztán–Azerbajdzsán 2–0 (Ajmbetov 50., 60.)
Fehéroroszország–Szlovákia0–1
(Suslov 61.)

D-LIGA
1. CSOPORT
Lettország–Andorra 3–0
(Uldrikis 9., 77. Ikaunieks 85.)
Liechtenstein–Moldova 0–2 (Nicolaescu 5. – 11-esből, Bolohan 90+4.)

A-LIGA
1. CSOPORT

Franciaország–Dánia 1–2
(Benzema 51., ill. Cornelius 68., 88.)
Horvátország–Ausztria 0–3
(Arnautovic 41., Gregoritsch 54., Sabitzer 57.)
4. CSOPORT

Belgium–Hollandia 1–4 (Batshuayi 90+3., ill. Bergwijn 40., Depay 51., 66., Dumfries 62.)