FFT: „Többre is vihettem volna!” – nagyinterjú Nicklas Bendtnerrel

H. K.H. K.
Vágólapra másolva!
2021.02.10. 18:48
null
Bendtner nem bánja az alsógatya-villantást a 2012-es Európa-bajnokságon, de azt igen, hogy nem volt ambiciózusabb a pályája során (Fotó: AFP)
Nicklas Bendtner nem bánja az alsógatya-villantást a 2012-es Európa-bajnokságon, de azt igen, hogy nem volt ambiciózusabb a pályája során. A játékos a FourFourTwo olvasóinak kérdéseire válaszolt.

 

Amikor Nicklas Bendtner 16 éves volt, az apja, Thomas megkérdezte az FC Köbenhavn sportigazgatóját, hogy elfogadja-e az Arsenal érdeklődését. Niels-Christian Holmström azonban nem volt hajlandó tárgyalni.

„Csak egy nagy rakás sz...r lenne a fiának ez a történet – szögezte le. – Sosem boldogulna Angliában. Még egy dánnak sem sikerült.”

A rákövetkező 16 évben Bendtner bizonyította, hogy nincs igaza. Az Arsenal játékosaként 171 mérkőzésen 45 gólt szerzett, pályára lépett a Juventusban, a Sunderlandben, a Birmingham Cityben, a Wolfsburgban és a Rosenborgban, és a dán válogatott nyolcadik legtöbb gólját szerezte, 30-at 81 mérkőzésen.

De hiába a szép eredmények, mégis van, amit bán. Úgy látja, sosem vitte annyira, amennyire a tehetsége engedte volna.

A teljes interjút elolvashatják a FourFourTwo.hu oldalán, ide kattintva!

Legfrissebb hírek

Schäfer nélkül a vb-selejtezőben; Bamidele Yusuf: Újpest helyett Ferencváros

E-újság
2025.09.02. 23:32

Csúcstalálkozó a Premier League-ben; Guzi Blanka ezüstérmes

E-újság
2025.08.31. 00:37

A Bayern ellen kezdi az idényt a Lipcse; Marc Márquez: Sok az éles kanyar, szoros verseny várható

E-újság
2025.08.21. 23:57

Liverpool: az első tétmeccs az első trófeáért; Dajka László: Szórakoztatni csak felszabadultan lehet

E-újság
2025.08.09. 23:45

Kós Hubert: Vagy nyerünk, vagy tanulunk; Fradi: az utolsó előtti lépés a BL-alapszakasz felé

E-újság
2025.08.05. 23:30

Siklósi Gergely: Nagyon akartam az aranyat; Lamin Colley duplája három pontot hozott a Puskásnak

E-újság
2025.07.27. 23:40

A végjátékban dőlt el, férfi vízilabda-válogatottunk is ezüstérmes; Különleges meccs vár Kecskés Ákosra Újpesten az NB I nyitányán

E-újság
2025.07.25. 00:00

Fel az aranycsatákra!; Muhari Eszter nyolc közé kerülne a párbajtőrözők csapatával

E-újság
2025.07.22. 23:09
Ezek is érdekelhetik