Videó: egy hónap elteltével értékesítette a büntetőt a chilei éllovas

Vágólapra másolva!
2020.11.12. 09:39
Csaknem egy hónappal azután, hogy megítélték, értékesítette büntetőjét a chilei labdarúgó-bajnokság éllovasa, az Universidad Católica.

Az október 15-i találkozón a fővárosi csapat 2–0-s hátrányban volt a Curicó Unido vendégeként, amikor tizenegyest ítéltek a javára. Ezt azonban nem lehetett elvégezni, mert miközben az esetet videón visszanézték, az eredményjelző kigyulladt, emiatt áramszünet keletkezett, és a meccset lefújták.

Négy nappal később a chilei liga úgy foglalt állást, hogy a tizenegyes jogos, s a mérkőzést onnan kell folytatni, ahol félbeszakadt. Erre szerdán került sor.

A büntetőt kiharcoló César Pinares időközben a brazil Gremióhoz szerződött, így ő nem lehetett ott a bajnoki találkozón. A tizenegyes elvégzése a hosszas várakozáson túl is szokatlan forgatókönyv szerint alakult, Fabián Cerda, a Curicó kapusa ugyanis kétszer hárított, de mind a kétszer ismétlés következett, mert a bíró szerint a játékos idő előtt elmozdult. Harmadjára Fernando Zampedri a kapuba talált.

A találkozót végül a tabellán ötödik Curicó nyerte meg 3–2-re úgy, hogy mind a három gólját tizenegyesből lőtte. A szerdai folytatás során mintegy negyven percet töltöttek a pályán a csapatok.

A harmadik próbálkozásra már összejött a gól


Legfrissebb hírek

Így fordított a Ferencváros Salzburgban – VIDEÓK

Európa-liga
2 órája

Így született a négy gól – íme, a 2–2-re végződő Portugália–Magyarország vb-selejtező összefoglalója!

Magyar válogatott
2025.10.14. 23:27

Nézze meg a gólokat, amelyekkel a magyar válogatott legyőzte Örményországot

Magyar válogatott
2025.10.11. 19:42

Amerikából jöttem: új királya van New Yorknak az NFL-ben?

Amerikai sportok
2025.10.03. 15:38

Ötös lista: Dembélé kapott, Henry nem – a legjobb játékosok, akik sosem nyertek Aranylabdát

Minden más foci
2025.10.03. 11:14

Így szerzett vezetést Varga Barnabás a Genk ellen – videó

Európa-liga
2025.10.02. 22:02

Dobogó az NB I-ben, világbajnokság a válogatottal? – Vitális Milán-interjú

Labdarúgó NB I
2025.09.29. 12:09

Tíz éve állított fel négy Guinness-rekordot egy meccsen Lewandowski

Német labdarúgás
2025.09.22. 12:29
Ezek is érdekelhetik