Női foci: Marozsán Lyonja négy év után kapott ki a hazai ligában

M. D.M. D.
Vágólapra másolva!
2020.11.21. 09:07
null
A PSG véget vetett a Lyon nagy sorozatának (Fotó: AFP)
Marozsán Dzsenifer csapata, a női Bajnokok Ligája legutóbbi öt kiírását megnyerő Olympique Lyon 1–0-ra kikapott pénteken a Paris Saint-Germaintől a francia bajnokság legnagyobb rangadóján, ezzel véget ért a 80 meccsből álló, csaknem négyéves veretlenségi sorozata a hazai élvonalban.

A Lyon a 2006–2007-es idény óta egyeduralkodónak számít a francia ligában, azóta sorozatban 14 bajnoki címet nyert, és összesen csak hatszor kapott ki. Marozsánék a mostani alkalmat megelőzően is a Paris Saint-Germaintől szenvedtek vereséget legutóbb, 2016 decemberében a fővárosi együttes ugyancsak 1–0-ra nyert.

A mostani meccs egyetlen gólját a 22 éves Marie-Antoinette Katoto szerezte. Marozsán végigjátszotta a találkozót.

A PSG a győzelmének köszönhetően megelőzte a Lyont, és átvette a vezetést a tabellán. A párizsi együttes 25, az OL 24 pontot gyűjtött a mostani bajnokság első kilenc fordulójában.

KATOTO GYŐZTES GÓLJA

Legfrissebb hírek

Kétgólos hátrányból kétgólos győzelem: a PSG bejutott a Francia Kupa döntőjébe

Francia labdarúgás
17 perce

Kulcsár Katalinra, Vad Anitára és Bognár Tamásra is számítanak a női labdarúgó Eb-n

Minden más foci
Tegnap, 15:49

Kiütéssel nyert a PSG, már csak a matematika babrálhat ki a párizsiakkal

Francia labdarúgás
2025.03.29. 23:00

Női NB I: győzött a PAFC és az FTC

Labdarúgó NB I
2025.03.29. 21:02

Műhiba a Szeged és a PSG meccsén a kézi BL-ben

Kézilabda
2025.03.28. 18:03

Kikapott a Szeged a PSG-től a férfi kézi BL-ben, bravúr kell a negyeddöntőhöz

Kézilabda
2025.03.27. 20:25

Nem akármilyen örömhírrel szolgált Bánhidi Bence a PSG elleni rangadó előtt

Kézilabda
2025.03.27. 12:31

Bodó Richárd: Ez a PSG már nem az, amelyik rendre a négyes döntőért játszott

Kézilabda
2025.03.27. 08:10
Ezek is érdekelhetik