Fortuna Liga: Jelentős célokat tűztünk ki magunk elé – Kalmár

DUDUCZ TIBORDUDUCZ TIBOR
Vágólapra másolva!
2020.10.31. 11:18
null
Hajrá, fiúk! Schäfer András (balra) és Kalmár Zsolt már a Fortuna Liga legjobb játékosai között szerepel (Fotó: DAC)
A szlovák labdarúgó-élvonal alapszakasza első felének a listavezető DAC volt a főszereplője, ráadásul a statisztikák a magyar játékosok jó formáját mutatják.

 

A Fortuna Ligába remek formában futballozik a Dunaszerdahelyi AC, ezt bizonyítják a statisztikai mutatók is. Az InStat-index alapján az első helyen áll a DAC, és a különféle paraméterek összesített rangsorában kilenc ponttal előzi meg a Slovant. Nyolc DAC-játékos került be a húsz legmagasabban értékelt labdarúgó közé, az első négy helyen csak dunaszerdahelyi van! Kalmár Zsolt az első, Schäfer András a harmadik, míg az első nem DAC-játékos az ötödik Holman Dávid a Slovanból.

Kalmár Zsolt a Fortuna Liga legjobb góllövője és a kanadai táblázatot vezető labdarúgója (kilenc gól plusz három gólpassz).

„Nagyon örülök, hogy jelenleg én vagyok a legjobb góllövő – mondta a Nemzeti Sportnak a válogatott keretnél is stabilan számításba vett játékos. – Nekem azonban az a legfontosabb, hogy a csapatunk az első helyen áll a tabellán. Nagyszerű tizenegy forduló van mögöttünk. Bízom a sikeres folytatásban.”

A Fortuna Liga jelenlegi lebonyolítási rendszere alapján (a 2017–2018-as idény óta az alapszakasz után az első hat a bajnoki címért, a másik hat pedig a kiesés ellen küzd) mindig az a csapat lett a bajnok, amely a 11. forduló után az élen állt.

„Az, hogy jelenleg az elsők vagyunk, a kemény és odaadó munka gyümölcse. Bernd Storck július elsején vette át a szakmai irányítást. Profin dolgoztunk, nagyon fontos, hogy fizikailag rendben vagyunk. Szuper érzés, hogy egyelőre nagyon jól állunk. Jelentős célokat tűztünk ki magunk elé, a klub nagyon megérdemelné a sikert. Tudjuk azonban, hogy a Slovan nagyon erős ellenfelünk, és azon vagyunk, hogy megtartsuk az előnyünket a pozsonyiak előtt. Vasárnap a Sered elleni bajnokira kell összpontosítanunk, és arra koncentrálni, hogy győztesen hagyjuk el a pályát.”

Remekül kezdte az idényt a DAC, előbb éppen a Szered ellen szerzett hat gólt, majd pedig nyolcmeccses győztes sorozatot produkált.

„Jól tudjuk, mi vár ránk, ugyanis az ellenfelek még jobban felkészülnek, mindenki a DAC-ot akarja megverni, és így lesz vasárnap is. Meglátjuk, milyen állapotban találjuk az aranyosmaróti pályát, mi mindenesetre szeretnénk kihozni a meccsből a maximumot, és megszerezni a három pontot.”

A DAC megnyerte az utóbbi öt meccset az aranyosmaróti stadionban, ahol Kalmár Zsolt eddig négyszer lépett pályára és öt gólt szerzett.

VASÁRNAP

SZLOVÁK FORTUNA LIGA
12. FORDULÓ
16.00:
Sered (Szered)–DAC (Dunaszerdahely) – élőben az NSO-n!

Legfrissebb hírek

Andreas Gruber érkezett a DAC-hoz, Martin Boda Komáromba igazolt – hivatalos

Minden más foci
2025.06.25. 13:33

A napokban várható döntés a DAC Konferencialiga-indulásáról

Minden más foci
2025.06.22. 14:30

Örmény örvény – Bodnár Zalán jegyzete

Európa-liga
2025.06.18. 23:23

Konferencialiga: Ciprusra megy a Puskás Akadémia, ellenfelet kapott az ETO és a DAC is

Európa-konferencialiga
2025.06.18. 14:36

Továbbra sem biztos az ETO Konferencialiga-indulása

Európa-konferencialiga
2025.06.18. 10:24

A Braga és a Partizan Beograd is ellenfele lehet a Paksnak az El második selejtezőkörében

Európa-liga
2025.06.18. 09:20

Szlovén középhátvéd érkezését jelentette be a DAC – hivatalos

Minden más foci
2025.06.17. 19:34

Tesztekkel indult a felkészülés a DAC-nál

Minden más foci
2025.06.16. 19:21
Ezek is érdekelhetik