Ausztria: augusztustól mehetnek nézők a futballmeccsekre

A Red Bull Salzburg stadionjának kapuja is hamarosan kinyithat (Fotó: AFP)
A tervek szerint augusztus elsejétől ismét bemehetnek nézők az osztrák labdarúgó-bajnokság mérkőzéseire, igaz, csak korlátozott számban.
Az elképzelés szerint eleinte legfeljebb 1250 szurkoló lehet a lelátón, majd szeptember elsejétől öt-tízezerben maximalizálják a nézőszámot.
Erről Werner Kogler alkancellár, sportminiszter beszélt a Kleinen Zeitung című újság szerdai számában. A koronavírus-járvány miatt jelenleg zárt kapusak a találkozók Ausztriában.
A tervek szerint meghatároznak majd egy általános felső határt a sportesemények nézőszámára vonatkozóan, különbség lesz a szabadtéri, illetve a fedett pályás versenyek között, s a létesítmény infrastruktúrája is befolyásolhatja a beengedhető maximális létszámot.
Kogler szerint még ebben a hónapban nyilvánosságra hozzák a jövőre vonatkozó szabályokat.
Legfrissebb hírek

Salzburgban is számolni kell Varga Barnabással
Európa-liga
2025.10.23. 07:40
Ezek is érdekelhetik







