Világfutball: a vuhani focicsapat 3 és fél hónap után hazatért

MTI, K. T. I.MTI, K. T. I.
Vágólapra másolva!
2020.04.19. 17:22
null
Többtucatnyian fogadták a visszatérő Vuhan Zallt (Fotó: AFP)
Januárban egyszerű spanyolországi edzőtáborba indultak, három és fél hónapos távollét után végre visszatértek Vuhanba a kínai város futballklubjának játékosai.

 

A koronavírusos világjárvány kiinduló helyének számító Vuhan vasútállomásán a hazaérkezőket az AFP francia hírügynökség jelentése szerint többtucatnyi szurkoló várta.

A labdarúgók január másodikán hagyták el a vírus gócpontjává váló települést. Március közepéig Spanyolországban időztek, majd visszatértek Kínába, a déli Sencsen városába, és onnan utaztak most haza.

„Ennek az egésznek már vége Kínában, ott lecsengőben van a járvány – idézte az AP José Gonzálezt, a csapat spanyol trénerét, még mielőtt elindultak volna Spanyolországból.A Kínai Szuperliga vélhetően május elején el is tud rajtolni, s nekünk fontos, hogy a lehető legjobban felkészüljünk erre. Amint visszaérünk Kínába, karanténba fognak helyezni minket, mert fertőzött helyről érkezünk. Szóval minél hamarabb el tudunk indulni, annál jobb.”

A Vuhan Zall játékosai március 17-én érkeztek vissza Kínába, ahol azonnal tesztelték őket, majd a külföldről visszatérők számára kötelezően előírt bő kéthetes karantén következett. Beszámolók szerint annyira alapos vizsgálatoknak vetették alá a futballistákat és a szakmai stáb tagjait, hogy csak a reptér elhagyása 12 órájukba telt a landolást követően.

A Sencsentől 1000 kilométerre fekvő Vuhanban csak a napokban oldották fel a ki- és bejárási tilalmat, ezért kellett eddig várni arra, hogy a futballcsapat ténylegesen visszatérjen saját városába.

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: hajrában szerzett góllal verték a bosnyákokat az U18-asok

Utánpótlássport
Tegnap, 15:34

Labdarúgás: öttel nyertek az U19-es lányok az Eb-selejtezőn

Utánpótlássport
2025.10.21. 17:15

Labdarúgás: több mint 1100 fiatalperc az NB I 10. fordulójában

Utánpótlássport
2025.10.21. 09:03

A nyakvágó hely – Kő András publicisztikája

Minden más foci
2025.10.20. 23:44

„A siker nem véletlen” – Cristiano Ronaldo üzent a bombagólja után

Minden más foci
2025.10.19. 13:55

Labdarúgás: az Eb-selejtezőben a csoportelsőség az U19-es lányok célja

Utánpótlássport
2025.10.18. 16:38

Yamal a legjobban kereső futballisták között, De Bruyne és Neymar lemaradt a listáról

Minden más foci
2025.10.17. 08:06

Labdarúgás: Argentína és Marokkó játssza az U20-as vb-döntőt

Utánpótlássport
2025.10.16. 15:07
Ezek is érdekelhetik