Felkészülés: A tisztelet bármilyen hiányát el kell utasítanunk – Piqué

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.03.26. 14:27
Gerard Piqué, az FC Barcelona labdarúgója a katalán válogatott hétfői mérkőzésén tiszteletet kért a Spanyolországra sértő megjegyzéseket tett szurkolóktól.

A Venezuela elleni találkozón Piqué határozott mozdulatokkal szólította fel a katalán szurkolókat, hogy hagyjanak fel a Spanyolországot szidalmazó rigmusokkal. Piqué határozott mozdulatokkal szólította fel a katalán szurkolókat, hogy hagyjanak fel a Spanyolországot szidalmazó rigmusokkal.

„Tiszteletet kértem, hiszen nekünk példát kell mutatnunk. A tisztelet bármilyen hiányát el kell utasítanunk” – nyilatkozta utóbb Piqué.

A katalán válogatottat a nemzetközi (FIFA) és az európai (UEFA) szövetség sem ismeri el hivatalosan, ezért több klub nem is engedte el meghívott játékosait a mérkőzésre. A gironai találkozót Bojan Krkic (Stoke City) és Javi Puado (Espanyol) találatával 2–1-re nyerték a katalánok Venezuela ellen. A dél-amerikai csapatból Roberto Rosales (Espanyol) volt eredményes.

Piqué – a katalán együttes legértékesebb futballistája – tavaly, az oroszországi világbajnokság után köszönt el a spanyol válogatottól, amelyben 103 alkalommal szerepelt, és amellyel 2010-ben világbajnok, 2012-ben Európa-bajnok lett. A védőt az elmúlt években a spanyol válogatott mérkőzésein a spanyol szurkolók többször kifütyülték, amiért támogatja Katalónia függetlenségi törekvéseit, és ismert személyiségként gyakran markánsan nyilvánította ki ezzel kapcsolatos álláspontját.

A katalán válogatott, amely több mint száz éve játszotta első találkozóját, hétfőn bő kétéves szünetet követően lépett újra pályára. Az alkalmi együttesnek 1997-től 2016-ig évente legalább egy mérkőzése volt, de a 2017-es katalán válságot követően most játszott először.

Legfrissebb hírek

Spanyolország sorozatban 24. tétmeccsén maradt veretlen

Minden más foci
13 órája

Micsoda mérkőzés! Kilenc gólt hozott a Spanyolország–Franciaország rangadó

Minden más foci
2025.06.05. 23:00

Lamine Yamal: Lehetetlen, hogy a Real Madridhoz igazoljak

Spanyol labdarúgás
2025.06.03. 09:57

PSG-uralom a BL-idény álomtizenegyében, az egyéni elismeréseket is párizsiak zsebelték be

Bajnokok Ligája
2025.06.01. 18:20

Yaakobishvili Áron: Ha jól teljesítek, idővel felnőttszinten védhetek a Barcában

Légiósok
2025.05.30. 08:36

Szerződést hosszabbított Lamine Yamallal a Barcelona – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2025.05.27. 20:40

Egy nagy visszatérő a spanyol válogatott Nemzetek Ligája-keretében

Spanyol labdarúgás
2025.05.26. 12:19

Egy gól elég volt a Barca ellen, az Arsenal nyerte meg a női Bajnokok Ligáját

Bajnokok Ligája
2025.05.24. 20:07
Ezek is érdekelhetik