Portugália: korábbi orvosa lett a Sporting új elnöke

Vágólapra másolva!
2018.09.09. 16:14
Frederico Varandast, a Sporting CP labdarúgócsapatának korábbi orvosát választották meg a portugál klub új elnökének. A 112 éves egyesület vasárnapi tájékoztatása szerint Varandas a futsalkapus Joao Beneditót utasította maga mögé a választáson, amelyen rekordrészvétel volt: 22 510 klubtag adta le a szavazatát.

Varandas, aki 2011-től felelt az orvosi stáb munkájáért, és az idén távozott a klubtól, a Sporting 43. elnöke lett. „Ez életem legnagyobb küldetése” – mondta Varandas a szavazatok megszámlálását követően. Hozzátette: elérkezett az idő, hogy a szavakat tettekkel váltsák fel.„Ez életem legnagyobb küldetése” – mondta Varandas a szavazatok megszámlálását követően. Hozzátette: elérkezett az idő, hogy a szavakat tettekkel váltsák fel.

A klub vezetőségében és a labdarúgócsapat életében csaknem négy hónapja nincs nyugalom. Még május közepén, a Sporting edzőpályáján ötven, arcát eltakaró huligán randalírozott és agresszíven lépett fel a játékosokkal, edzőkkel és segítőkkel szemben. A futballisták közül többen megsérültek, a legsúlyosabban a holland válogatott Bas Dost, akinek több öltéssel kellett összevarrni a fejét. A támadók tettét az váltotta ki, hogy a Sporting a bajnokság utolsó fordulójában 2–1-re kikapott a Marítimótól, így a 3. helyen végzett, és nem indulhatott a Bajnokok Ligájában.

Az eset után drasztikus változások történtek a klubnál: távozott az elnök, új vezetőedzőt neveztek ki – kétszer is –, több kulcsember eligazolt, míg a randalírozó huligánok legtöbbjét letartóztatták.

A Sporting négy fordulót követően – az éllovas Benficához és a második Bragához hasonlóan – még veretlen a portugál élvonalban. Az együttes három győzelemmel és egy döntetlennel csak rosszabb gólkülönbsége miatt szorul a harmadik helyre. A Sporting ősszel az Európa-liga csoportkörében szerepelhet, ellenfele az angol Arsenal, az azeri Qarabag, valamint az ukrán Vorszkla Poltava.

Legfrissebb hírek

Van ok bizakodni, de nem lankadhat a veszprémiek figyelme Portugáliában

Kézilabda
2025.10.16. 11:05

Megőrizte hibátlan mérlegét a címvédő, győztek Fazekasék is a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2025.10.08. 20:22

A kettős terhelés és Kevin De Bruyne miatt is egyre több a gond Nápolyban

Bajnokok Ligája
2025.10.01. 13:09

Férfi kézi BL: a Nantes és a GOG is először nyert

Kézilabda
2025.09.24. 22:23

Nem sikerült szépen a BL-visszatérés, Sallai Rolandék csúnya vereségbe szaladtak bele Németországban

Bajnokok Ligája
2025.09.18. 23:02

Rostáék kikaptak otthon, a Magdeburg simán megverte a PSG-t a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2025.09.10. 22:34

Ötös lista: Úton az 1000 gól felé – Cristiano Ronaldo karrierjének legjobb pillanatai

Minden más foci
2025.08.29. 13:26

A Kajrat Almati továbbjutásával megdőlhet a Bajnokok Ligája-rekord

Bajnokok Ligája
2025.08.27. 13:28
Ezek is érdekelhetik