MLS: Guardiola segítője lesz Vieira utódja – hivatalos

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.06.12. 14:08
null
Pep Guardiola (középen) és Domenec Torrent (jobbra) sok sikert megélt együtt (Fotó: AFP)
Tizenegy év után elválnak Pep Guardiola és segítője, Domenec Torrent útjai: az 55 esztendős spanyol szakember az észak-amerikai profi labdarúgóligában (MLS) szereplő New York City FC vezetőedzője lesz.

 

Guardiola és Torrent 11 éven keresztül dolgozott együtt, a Barcelonánál, a Bayern Münchennél és a Manchester Citynél eltöltött idő alatt összesen 24 trófeát nyertek közösen. A segítő viszont ismét vezetőedzői szerepre vágyott – a 2005–2006-os szezonban irányította a Gironát –, ezért a távozás mellett döntött.

„Habár élveztem ezt a közösen eltöltött csodálatos tizenegy évet, mindig is az volt az ambícióm, hogy én irányítsak egy csapatot, és ennél jobb lehetőségben nem is reménykedhettem – mondta Torrent a New York City FC hivatalos oldalának. – Tisztában vagyok azzal, hogy tehetséges együttesünk van, sok meccset láttam, és élvezettel néztem a játékot. Alig várom, hogy megkezdhessem a munkát.”

Torrent az OGC Nice-hez távozó Patrick Vieira helyét veszi át, szerződése 2020 végéig szól – érdekesség, hogy Guardiolának 2021 nyarán jár le a szerződése a Manchester Citynél, így nincs kizárva, hogy ismét együtt dolgozzon a páros.

Legfrissebb hírek

„Hihetetlen utazás volt” – Sergio Busquets bejelentette visszavonulását

Minden más foci
10 órája

Angol Ligakupa: a Premier League-csatárlegenda mindkét fia bemutatkozott a Manchester Cityben

Angol labdarúgás
Tegnap, 10:14

Messi két góllal és egy gólpasszal segítette győzelemre az Inter Miamit – videó

Minden más foci
Tegnap, 8:16

Carragher: Arteta folyton behúzza a kéziféket

Angol labdarúgás
2025.09.22. 11:27

Sallói nélkül kapott ki a Sporting Kansas City, Gazdag Dániellel ikszelt a Columbus

Légiósok
2025.09.21. 08:00

Közel az aláírás, az Inter Miami mindent megtesz Messi maradásáért

Minden más foci
2025.09.18. 11:44

Gazdag kezdte a gólgyártást, de a Columbus végül kikapott

Légiósok
2025.09.18. 07:54

Miami: Javier Mascherano Pintér Dánielről beszélt

Minden más foci
2025.09.18. 06:54
Ezek is érdekelhetik