Ajax: lesújtó hírek, Nouri súlyos agykárosodást szenvedett

Aligha láthatjuk újra a pályán Abdelhak Nourit (Fotó: AFP)
Szörnyű híreket osztott meg a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Eredivisie) szereplő Ajax: a Werder Bremen elleni felkészülési meccsen összeeső és kórházba kerülő Abdelhak Nouri súlyos és maradandó agykárosodást szenvedett.
Hétfőn az amszterdami klub még bizakodásra okot adó közleményben jelentette be, hogy nincs komolyabb baja Nourinak, aki a Werder Bremen elleni felkészülési meccs 72. percében rogyott a földre, amit követően mentőhelikopterrel kórházba szállították. A Kicker értesülése szerint Nourit újra kellett éleszteni, az állapota kritikus volt, a kórházban azonban stabilizálták.
A csütörtöki vizsgálatok után azonban kiderült: a 20 éves támadó súlyos és maradandó agykárosodást szenvedett.
„Ez a lehető legrosszabb hír, szörnyű. Osztozunk a szülők és hozzátartozók fájdalmán – így Edwin van der Saar, az Ajax sportigazgatója. – Az ő szenvedésüket lehetetlen leírni."
Legfrissebb hírek

Fél évig sem tartott, kirúgta Heitingát az Ajax
Bajnokok Ligája
2025.11.06. 17:00
Ezek is érdekelhetik







