UEFA: az MLSZ a szlovén elnökjelöltet támogatja

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.08.29. 21:42
null
Csányi Sándor és Aleksander Ceferin (jobbra), a magyar, illetve a szlovén szövetség elnöke (Fotó: mlsz.hu)
A Magyar Labdarúgó Szövetség az athéni UEFA-kongresszuson a szlovén Aleksander Ceferin elnökké választását támogatja – adta hírül hétfő este az MLSZ.

 

A „civilben” ügyvédként dolgozó Aleksander Ceferin 2011 óta a Szlovén Labdarúgó-szövetség elnöke. Ekkor már jelentős sportvezetői tapasztalata volt, hiszen 2006-tól az Olimpija Ljubljana vezetőségében töltött be fontos tisztséget.

A szeptemberi 14-i rendkívüli UEFA-kongresszus összehívására Michel Platini lemondása miatt van szükség, itt választják meg a tagországok az UEFA új elnökét – olvasható az mlsz.hu-n. Az elnöki posztra három hivatalban lévő szövetségi elnök pályázik, a spanyol Ángel María Villar, a szervezet jelenlegi első alelnöke, Michael van Praag, a holland szövetség elnöke, valamint a Szlovén Labdarúgó-szövetséget vezető Aleksander Ceferin.

Az MLSZ vezetése – legutóbb a múlt heti, budapesti csúcstalálkozó alkalmával – megbizonyosodott arról, hogy mindhárom jelölt teljes mértékben alkalmas az elnöki pozíció betöltésére.

Figyelembe véve az UEFA előtt álló stratégiai feladatokat, az MLSZ szükségesnek tartja, hogy, a szakmai vezetői felkészültség mellett, a leendő elnök képes legyen hosszabb ideig a szervezet vezetésére. Mindezeket mérlegelve a Magyar Labdarúgó-szövetség az Athénban tartandó UEFA-kongresszuson Aleksander Ceferin elnökké választását támogatja.

A választás eredményétől függetlenül az MLSZ elvárja, hogy az UEFA új elnöke törekedjen az európai labdarúgás szakmai színvonalának, társadalmi és gazdasági jelentőségének megőrzésére és növelésére, valamint erősítse az UEFA működésének transzparenciáját, és munkájában fokozottabb mértékben támaszkodjon a tagszövetségekre.

Legfrissebb hírek

MLSZ: a Mosonmagyaróvár a Tiszakécskével, a Nagykanizsa a Karcaggal játszik a NB II-ért

Labdarúgó NB II
16 órája

El-döntő: az UEFA bocsánatot kért a kevés érem miatt

Európa-liga
2025.05.23. 10:58

Szorít a határidő – milliárdokat bukhatnak a csapatok, ha nem követik az MLSZ ösztönzőrendszerét

Labdarúgó NB I
2025.05.21. 18:35

U21-es válogatott: először együtt a keretben Yaakobishviliék

Magyar válogatott
2025.05.21. 17:18

Csiki Anna: A siker az sokakat elvesz tőled

Magyar válogatott
2025.05.21. 12:28

A magyar futball érdeke – Thury Gábor publicisztikája

Labdarúgó NB I
2025.05.20. 23:45

Elkészült az NB I záró fordulójának pontos programja

Labdarúgó NB I
2025.05.19. 11:08

Súlyos büntetést szabott ki az UEFA a magyar–török NL-meccsen történtek miatt

Magyar válogatott
2025.05.17. 13:06
Ezek is érdekelhetik